Müslüm Gürses'in durumu iyiye gidiyor

Müslüm Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz "Müslüm Bey yoğun bakımdan çıktı.

Müslüm Gürses'in durumu iyiye gidiyor
Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Bingür Sönmez, arabesk müziği sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumuna ilişkin ''Yoğun bakımda olan her hastanın hayati tehlikesi vardır. Müslüm Gürses için uzun bir yoğun bakım süreci olacak. Hayati tehlikesi devam ediyor'' dedi.

-''Hor kullanılmış bir vücut''-

Gürses'e, uzun bir süre sigarayı bıraktırmaya çalıştıklarını ifade eden Sönmez, ''Sigarayı bıraktıramadık. Hor kullanılmış bir vücut. Bizim için bu durum sürpriz değildi. By pass ameliyatlarından sonra bu tür durumlar gelişebiliyor'' şeklinde konuştu.

Karaciğer, böbrek ve solunum tedavilerinin sürdüğünü kaydeden Sönmez, şunları söyledi: 
''Şu anda tansiyonu iyi. Karaciğer enzimleri toparlamaya başladı. Böbreklerine diyaliz tedavisi uyguluyoruz, sonuçları gayet iyi. Çok kötü kullanılmış bir beden. Her an bize sürpriz hazırlayabilir. Ama şu anda görebildiğimiz kadarı ile her şey kontrol altında. Umarız bu şansımız devam edecektir. Teknolojinin ve tıbbın en üst düzeyi ile kendisiyle ilgileniyoruz.
''
Sönmez, ''Gürses'in hayati tehlikesi devam ediyor mu'' sorusuna, ''Yoğun bakımda olan her hastanın hayati tehlikesi vardır. Müslüm Gürses için uzun bir yoğun bakım süreci olacak. Hayati tehlikesi devam ediyor'' şeklinde cevap vermişti.

Yoğun Bakımdan Çıktı Durumu İyiye Gidiyor

Müslüm Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz "Müslüm Bey yoğun bakımdan çıktı. Solunum cihazına bağlı. Ama göz kontağı kuruyoruz, şu an iyi" dedi


Arabesk müziğin dev ismi Müslüm Gürses'in sağlık durumu hakkında açıklama yapıldı. Geçirdiği by pass ameliyatının ardından yoğun bakıma alınan arabesk müziği sanatçısı Müslüm Gürses yoğun bakımdan çıktı. Müslüm Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz, sanatçının sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.

Müslüm Gürses'in menajeri Nevzat Takmaz," Müslüm Gürses yoğun bakımdan çıktı, şu an solunum cihazına bağlı, konuşamıyor ama göz teması kurabiliyoruz. Her şey yolunda, atlattık sayılır. Bu ameliyatı olmasaydı kalp krizi riski yüksekti. Amaliyata girmeden önce çok tereddütlüydü. Vazgeçsek mi dedi. Ama hayat arkadaşı Muhterem Nur ikna etti."dedi.

Müslüm Gürses'in hafta sonu yoğun bakımdan çıkarılması bekleniyordu. Ancak ünlü sanatçı, karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle, planlandığı gibi yoğun bakımdan çıkamadı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2012, 18:44

YORUM EKLE