Müslüm Gürses hayati tehlikeyi atlatamadı

Müslüm Gürses'in sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamada hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

Müslüm Gürses hayati tehlikeyi atlatamadı
İSTANBUL

Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Bingür Sönmez, arabesk müziği sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumuna ilişkin ''Yoğun bakımda olan her hastanın hayati tehlikesi vardır. Müslüm Gürses için uzun bir yoğun bakım süreci olacak. Hayati tehlikesi devam ediyor'' dedi.

Gürses'in perşembe günü by pass operasyonu geçirdiği Memorial Hastanesi'nde, sanatçının doktorları basın toplantısı düzenledi. 

Prof. Dr. Bingür Sönmez, sanatçının cumartesi günü solunum probleminin başladığını ve daha sonra gelişen karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle durumunun kötüleştiğini söyledi.

-''Hor kullanılmış bir vücut''-

Gürses'e, uzun bir süre sigarayı bıraktırmaya çalıştıklarını ifade eden Sönmez, ''Sigarayı bıraktıramadık. Hor kullanılmış bir vücut. Bizim için bu durum sürpriz değildi. By pass ameliyatlarından sonra bu tür durumlar gelişebiliyor'' şeklinde konuştu.

Karaciğer, böbrek ve solunum tedavilerinin sürdüğünü kaydeden Sönmez, şunları söyledi: 
''Şu anda tansiyonu iyi. Karaciğer enzimleri toparlamaya başladı. Böbreklerine diyaliz tedavisi uyguluyoruz, sonuçları gayet iyi. Çok kötü kullanılmış bir beden. Her an bize sürpriz hazırlayabilir. Ama şu anda görebildiğimiz kadarı ile her şey kontrol altında. Umarız bu şansımız devam edecektir. Teknolojinin ve tıbbın en üst düzeyi ile kendisiyle ilgileniyoruz.''
Sönmez, ''Gürses'in hayati tehlikesi devam ediyor mu'' sorusuna, ''Yoğun bakımda olan her hastanın hayati tehlikesi vardır. Müslüm Gürses için uzun bir yoğun bakım süreci olacak. Hayati tehlikesi devam ediyor'' şeklinde cevap verdi.
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2012, 18:16

YORUM EKLE