Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara'nın batısı ve Balıkesir çevreleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı...
 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İstanbul'un batısı ile Balıkesir'in kuzey ve batısı başta olmak üzere saat 03.00'e kadar kuvvetli lodos ile kuvvetli yağış (21/50 mm/metrekare) beklendiği bildirildi.
Ani sel, su baskını ve yıldırım gibi muhtemel risklerin oluşabileceği belirtilen açıklamada, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Muğla, Antalya ve doğusu, öğle saatlerinde Adana, Osmaniye ve Hatay kıyı kesimleri, akşam saatlerinde ise İç Anadolu bölgesinin doğusu ile Amasya, Tokat ve Çorum'da sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kocaeli, Sakarya, Muğla, Antalya ve doğusu, Adana, Osmaniye ve Hatay kıyı kesimleri, İç Anadolu bölgesinin doğusu ile Amasya, Tokat ve Çorum'da yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor.

Yetkililer, vatandaşları ani sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direklerin devrilmesi, deniz ve kara ulaşımında akşamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı. 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2012, 11:32

YORUM EKLE