Madrid'de sarı kırmızı coşku

Galatasaray taraftarları, sarı-kırmızılı takımın UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Real Madrid ile yapacağı maçın başlama saatini coşkuyla bekliyor.

Madrid'de sarı kırmızı coşku
MADRİD

Galatasaray taraftarları, sarı-kırmızılı takımın UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Real Madrid ile yapacağı ilk maç öncesi Madrid kentinin merkezi bölgelerinde toplandı.

Karşılaşmayı izlemek için Türkiye'den ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen çok sayıda taraftar, maç saatini şehrin çeşitli meydanlarında bir araya gelip tezahüratlar yaparak beklediler.

Taraftarların maça ilgisinin oldukça yüksek olduğu görüldü. İspanyol güvenlik güçleri, taraftarların yoğunlaştığı bölgelerde geniş güvenlik önlemleri aldı ve bu alanlarda ambulansların da bekletilmesi dikkati çekti.

Öte yandan, Plaza del Sol'e yakın bir noktada Galatasaray taraftarlarıyla İspanyol polisi arasında arbede yaşandığı öğrenildi. Meşale yakan bir grup taraftara önce uyarı yapan polisin, daha sonra müdahalede bulunduğu ve taraftarla güvenlik güçleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandığı, bu sırada bazı taraftarların da gözaltına alındığı bildirildi.

YORUM EKLE