İşte Öcalan'ın mesajını okuyacak milletvekili

Financial Times yazarı Dan Dombey, Diyarbakır'da yapılacak 21 Mart Nevruz Bayramı etkinliğinde, Abdullah Öcalan'ın mesajını Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'nın okuyacağını iddia etti.

İşte Öcalan'ın mesajını okuyacak milletvekili

 Barış sürecindeki Türkiye, günlerdir yarın Diyarbakır'da kutlanacak Nevruz Bayramı'nda Abdullah Öcalan'ın kime, ne mesaj vereceğini merak ediyordu. Öcalan'ın bu mesajını kimin okuyacağı sır gibi saklanırken Financial Times'tan çok önemli bir bilgi  geldi. 

Financial Times yazarı Dan Dombey, kaleme aldığı yazısında "Perşembe günü Leyla Zana binlerce kişinin önünde ateşkes ilanını ve önümüzdeki aylar için bir yol haritasını içeren mesajı okuyacak. Yol haritasını Öcalan hazırladı." ifadelerine yer verdi. 
ÖCALAN'IN MESAJI İKİ DİLDE OKUNACAK
BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "İmralı mesajını bugün alacağız. Diyarbakır'da 2 milletvekili Türkçe ve Kürtçe okuyacak" dedi.
ÖCALAN NE MESAJ VERECEK? 
İmralı'da Abdullah Öcalan'la görüşmeye giden BDP'li Selahattin Demirtaş, Sırrı Süreyya Önder ve Pervin Buldan'ın ziyaretinden sonra heyet adına Selahattin Demirtaş şu açıklamayı yapmıştı: 
- Hazırlayacağım bildiri, tarihi nitelikte bir çağrı olacaktır. 
- Bu çağrı çözümün askeri ve siyasi bütün ayaklarına dair doyurucu bilgiler içeriyor olacaktır. 
- Silah meselesini de hızla ve zaman kaybetmeden bir tek can dahi yitirilmeden çözmek istiyorum. Bütün bunların pratikleşmesi için yüce bir iradeyi temsil eden Parlamentonun ve siyasi partilerin sunacağı desteği çok değerli buluyorum. 
- Geri çekilmenin hızla gerçekleşmesi ve barışın kalıcı hale gelmesi için ümit ediyorum ki, parlamentoda aynı hızla üzerine düşen misyonun gereğini yapacaktır. Süreç ilerledikçe kamuoyunu kendi adıma daha detaylı bir şekilde bilgilendirebilmeyi umuyorum.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2013, 14:15

YORUM EKLE