İşte BDP'nin yeni İmralı heyeti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın karşı çıkması üzerine BDP, İmralı'ya Abdullah Öcalan ile görüşmek için gidecek yeni heyeti belirledi.

İşte BDP'nin yeni İmralı heyeti

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "teröristlerle kucaklaşana izin vermem" açıklamasından sonra Gültan Kışanak ve Aysel Tuğluk'tan vazgeçen BDP, Eşbaşkan Selahattin Demiirtaş ile DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan'ın isimlerini gayri resmi olarak bakanlığa bildirmişti. Gelişmeler üzerine BDP yönetimi yeni isim arayışına girdi.


BDP'nin bugün yapılan grup toplantısında yeni isimler belirlendi. Öcalan, kardeşi Mehmet Öcalan ile "İsimler üzerinde durmayın" mesajını iletti. Meclis'te yapılan grup toplantısında Öcalan'ın önerdiği üç isim değerlendirildi. Edinilen bilgiler doğrultusunda önerilen bu üç isim tartışmaların ardından kabul edildi. BDP'nin yeni İmralı heyetinin Pervin Buldan, İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve Diyarbakır milletvekili Altan Tan'dan oluşması kararı alındı. BDP, bu üç ismi Adalet Bakanlığı'na bildirecek. Bakanlığın onay vermesi durumunda Öcalan ile görüşmeye bu üç milletvekili gidecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2013, 17:44

YORUM EKLE