İhalede şahsıma müracaat olabilir

Başbakan Erdoğan, MİLGEM projesinin yanı sıra eski Adalet Bakanı Ergin ile konuşma yaptığını doğrulayarak “Bunu takip et dememden daha doğal, daha tabii ne olur?” dedi

İhalede şahsıma müracaat olabilir

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile işadamı Aydın Doğan hakkındaki bir dava konusunda yaptığı iddia edilen, internete düşen ses kaydını doğrulayarak, “Dönen dolapları tabii biz biliyoruz. Benim Adalet Bakanıma, ‘Bunu yakından takip et’ dememden daha doğal ne olur?” dedi.


Erdoğan, dün “Yerel Medya ile Buluşma” toplantısında şunları söyledi:

-  DİNLEYEMEZSİNİZ: Bunlar yasal dinleme değildir. Bir başbakanı dünyanın hiçbir yerinde dinleyemezsiniz. Bir cumhurbaşkanını dinleyemezsiniz. Bir Genelkurmay başkanını dinleyemezsiniz, bakanları dinleyemezsiniz. Savcı, keyfi bir şekilde devletin mahrem telefon görüşmelerini dinlemiştir. Son derece keyfi biçimde Türkiye genelinde sayısı 100 binleri bulan her kesimden kişinin dinlendiğini görüyoruz. Bu dinlemeler yasal gereklilikler getirilmeden yapılmıştır.

-  MİLGEM AÇIKLAMASI: Birçok ihale yapılıyor. Bu ihalelerde, diyelim ki bir tanesi saf dışı bırakılmış ve şahsıma müracaatı olabilir. Ben de kendisine, ‘dava aç’ diyorum. Dava neticesinde o ihalenin iptali çıkıyor. Burada bu ülkenin, bu devletin 100 milyon, 200 milyon dolar kazancı oluyor. Bu telefon görüşmesini dahi dinleyecek kadar bunlar seviyesiz.  

-  MAHREM GÖRÜNTÜLER VAR: Sadece dinleme de yok, görüntüleme de var. Ahlaki değerleri tamamen yok farz eden, yani bir ailenin mahremine girecek kadar olan, aile dışında ilişkileri dahi görüntülemek, bunu sosyal medyadan yayınlama hakkını size bir internet anlayışı veriyorsa kusura bakmayın ben böyle bir interneti kabul etmiyorum. Gayrimeşru ilişki kuran, meşru birlikteliği dağıtır. Ama bunu yayınlanma hakkını, kalkıp da kimse elde edemez.

-  ÇAYA GELSİNLER: Birileri meydanlardaki kalabalığın montaj olduğunu iddia ediyor. Buyursunlar bizim mitinglerimize katılsınlar. Bir siyasi partinin genel başkanı da olabilir, çay da ikram edebilirim.

-  SİYASETİ BIRAKIRIM: Partim seçimlerden de birinci olarak çıkmazsa, ‘siyaseti bırakmaya hazırım’ diyorum. CHP’nin ve MHP’nin genel başkanı bırakabilir mi?  

-  VİSKİ İÇENLER UYANMADI: Milletimiz meselenin yolsuzluk olmadığını, bir darbe girişimi olduğunu anlıyor. Boğaza karşı viskisini yudumlayıp Anadolu ve Trakya hakkında ahkâm kesenler 200 yıldır uyanmadılar, bugün de hala gaflet uykusundalar.

-  DÖNEN DOLAPLARI BİLİYORUZ: Bir tane daha yayımladılar, Adalet Bakanımla benim görüşmem. Bugün (dün) malum gazete yayınlamış, çünkü kendileriyle ilgili. Dönen dolapları tabii biz biliyoruz. Benim Adalet Bakanıma, ‘Bunu yakından takip et’ dememden daha doğal, daha tabi ne olur? Bana ilgili kuruluşumun verdiği bilgiler, SPK’nın verdiği bilgiler çok çok tehlikeli bilgiler ve paralel yapı veya paralel yapının dışında yapılar, kirli ilişkiler, ister istemez ‘Burayı yakından takip et’ dememi gerektiriyor. Bunu ben ülkem için, milletim için istiyorum.

-  AYDIN DOĞAN’A MESAJ: Bunlar spor kıyafetlerle, blue jeanlerle, şunlarla, bunlarla evlerinde Başbakan ağırlamış tiplerdir. Şimdi tabii böyle bir hükümet işbaşında yok. İstedikleri anda gelip görüşemiyorlar. Bunlar bu ülkede milleti aptal, cahil yerine koydular. Ama hep kaybettiler ve bundan sonra hep kaybedecekler.

-  ÇOK PİSLİK DÖKÜLECEK: Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Ortalığa çok pislik dökülecek. Kurban kesim faaliyetlerinden zekât toplanmasına, bankacılık faaliyetlerinden sınavlara, ajanlık faaliyetlerinden tehdit, şantaj, haraç toplamaya kadar çok geniş bir yelpazede, çok çarpıcı, çok şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkacak. Makbuzsuz toplanan paraların nerelere vardığı ortaya çıkacak. Bütün kirli ilişkiler, kirli eylemler, Türkiye aleyhine, devlet aleyhine bütün kirli girişimler tek tek ortaya dökülecek ve failleri de yargı önüne çıkacak.
 
Eşimin hastanesi yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Memorial Ankara Hastanesi’nin açılışında, “Ya ben hanımla nereye gitsem, burası diyorlar Emine Hanım’ın hastanesi.

Bir pastaneler zincirinin açılışına gittik, orası Emine Hanım’ın oldu. Şimdi korkuyorum Memorial da bizim hanımın olacak. Bunu burada özellikle vurgulamak isterim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 13:19

YORUM EKLE