İçişleri Bakanı güler'den Gezi Parkı açıklaması

İçişleri Bakanlı Güler: Müdahale etmeyeceğiz...

 İçişleri Bakanı güler'den Gezi Parkı açıklaması
İçişleri Bakanı Güler, Gezi Parkı protestolarında ülke genelinde 939 gözaltı, 79 yaralı olduğunu söyledi. Taksim'le ilgili gerekli güvenlik önlemlerinin aldınığını söyleyen Güler, "Müdahale etmeyceğiz" dedi

İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul başta olmak üzere ülke genelindeki Gezi Parkı protestolarıyla ilgili kısa bir açıklama yaptı.
Eylemler sırasında gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını söyleyen Güler, Türkiye genelinde çıkan olaylarda 939 kişinin gözaltına alındığını söyledi.


Güler, "Bunların bir kısmı ifadeleri alınarak bırakıldı. Bir kısmı da cumhuriyet savcılarının talimatları gereğince gözaltı hallerine devam ediliyor" diye konuştu.
CHP'nin Taksim'e çıkma talebi üzerine polis önlemlerinin kaldırıldığı söyleyen Güler, "Şu anda orada bir kalabalık devam ediyor. Biz eylemlerle ilgili güvenlik önlemlerini almaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Bir gazetecinin Taksim'deki kalabalığa müdahale edilip edilmeyeceği sorusu üzerine Güler, "Hemen müdahale etmemizi istiyorsanız, müdahale etmeyeceğiz" yanıtını verdi.
Yaralı sayısı hakkında da bilgi veren Güler, 26 güvenlik görevlisi ve 53 vatandaşın yaralandığını ifade etti. Güler'in açıklamasına göre İstanbul'da yaralanan 19 kişiden birinin tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2013, 04:56

YORUM EKLE