Gülen’e Kırmızı Bülten çıkabilir

Erdoğan, ABD’de bulunan Fethullah Gülen için “Obama’ya gereken her şeyi söyledim. İç güvenliği tehdit edenler sizdeyse gerekli tavrı koymalısınız dedim. Kırmızı Bülten neden olmasın” diye konuştu

Gülen’e Kırmızı Bülten çıkabilir

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart sonrasında “Dini cemaat değil örgüt” diye nitelendirdiği cemaate karşı yargının harekete geçeceğini, yargının şu an için ise adil karar veremeyeceğini kaydetti. A Haber’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, şunları kaydetti:


-  MONTAJI GÖRECEKLER:
(Meydanları nasıl buluyorsunuz?) Paralel yapı meselesi halkı birbirine kenetlemiş. Daha paralel yapıya girmeden meydan, birinci, ikinci, üç kafadarın üçüncüsünü zikretmeden tepkisini ortaya koyuyor. Öbür taraftan muhalefet ikide bir fotomontaj diyor. Bulamadıkları şeye montaj diye yakıştırma yapıyorlar. Onlar bununla oyalansınlar. 30 Mart akşamı montajı görecekler.

-  KOÇ’LA?RANDEVU: (Mehmet Barlas’ın Koç ailesine randevuyu Barzani ayarlamış sözleri üzerine) Koç grubunun Kuzey Irak’ta da yatırımları var. Bizim tabi randevu olayı Ali Bey’den (Koç) geldi. Mustafa bey de olunca birlikte gelsinler dedik. Geldiler. Açıkçası Hürriyet’teki söyleyişiye de hiç girmedik. (Uganda’da rafineri gibi konulara) Onlara girmedik.

-  AYDIN DOĞAN?İÇİN?ZOR: (Aydın Doğan da randevu alabilir mi?) Aydın Doğan’ın zorlaştı iş. Barzani de olmaz. Daha farklı yerleri devreye sokması lazım. Şu andaki yayın politikalarıyla ahlaki olmayan yollara giriyorlar. Tamamen paralel yapının yayın organı gibi bir çalışmanın içinde.

-  DÜZENLEME YAPILACAK: (Casusluktan söz ediyorsunuz ama müeyyidesi olmuyor sorusu üzerine) Bunun müeyyidesi çok ağır. Casusluk, ajanlık. Hepsine giriyor. Fakat şu anda yargı henüz, bir kısım yargı, adil bir kararı verecek durumda değil. Yüzbinlerce insan dinlendi bu arada. Birçok CD’ler de kaçırılmış durumda. 30 Mart’ı atlatıp, önümüze bu noktada bakmaya mecburuz. Yargıda düzenleme şart.

-  DİNLESİNLER: (Dinlenme riski bitti mi sorusu üzerine) Hayır şu anda değilim. Kriptolu telefonu da bıraktım. Dinliyorlarsa da dinlesinler. Bıraktım, normal hattan konuşuyorum. Bunların hesabını en kararlı şekilde soracağız.

-  ADAMI İPE GÖTÜRÜR: Halkımız bilmiyor montaj oluyor mu? Adamı ipe götürür bu dinlemeler, öyle montaj var. İnsanları eşlerinden ayırır, aileyi bozar. (Kılıçdaroğlu ve Bahçeli için espri amaçlı hazırlanan montaj görüntülerinin yayınlanmasını isteyerek...) Hiç istemediğiniz şeyle sizi vururlar böyle. Bu iş artık profesyonelleşmiş.

-  YOUTUBE VE FACEBOOK: Bir internet yasası olayı getirdik. Malum çevreler hemen isyan ettiler. Çünkü çomağı sokuyorduk. Yapabildiğimiz kadarıyla yaptık. O alanda bile 30 Mart’tan sonra atacağımız bazı adımlar var. YouTube diyorlar. O konularda dünya ne der, şu bu ne der. Benim ve bazı arkadaşlarımın bu konuda kararlılığımız var. Milleti YouTube’a, facebook’a yediremeyiz. Kapatılmaları dahil, gereken yapılacak.

-  ALEVİ İFADESİ MONTAJ: (Sadullah Ergin konuşmasındaki Alevi hâkim ifadesi) Büyük ihtimalle o da bir montaj. Alevi ifadesi. Hatay’da seçim var. Nusayriler’in ağırlığı var. Onları tahrike yönelik montaj koymuş olabilirler.

-  OBAMA’DAN İSTEDİM: (ABD’deki Gülen konusunda) Sayın Obama’yla da görüştüm. Oradan da umutluyum. Gereken herşeyi söyledim. Huzursuzluğun kaynağı kişi sizdedir dedim, gereğini bekliyorum dedim. İç güvenliği tehdit edenler sizdeyse siz de gerekli tavrı koymalısınız. Siz nasıl benden istiyorsanız, ben de bunları isteme hakkına sahibim dedim. Mesaj alınmıştır dedi, olumlu baktı. Kırmızı Bülten niye olmasın. Her şeyin altyapısını oluşturacaksın.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 13:11

YORUM EKLE