Gökyüzünden yağmur gibi alev topları yağıyordu!

Esed'kimyasal silah kabusu...

Gökyüzünden yağmur gibi alev topları yağıyordu!

 CNN International, 26 Ağustos'ta Suriye'nin Halep kentinin dışındaki Evrem el Kübra bölgesinde Esad'a bağlı uçakların yangın bombaları kullanarak gerçekleştirdiği tahmin edilen saldırıda yaralanan Suriyeliler ve tedavi eden doktorlarla konuştu.


CNN International, 26 Ağustos'ta Suriye'nin Halep kentinin dışındaki Evrem el Kübra bölgesinde yangın bombaları kullanılarak gerçekleştirildiği tahmin edilen saldırıda yaralanan Suriyelileri tedavi eden doktorlarla konuştu.Doktorların anlattıkları ve yaralıların hastanelere getirildikleri an çekilen görüntüler kan dondurdu.

OKULU HEDEF ALDI

Rejime ait bir savaş uçağından atıldığı düşünülen yangın bombalarının önce özel bir rezidansı, ardından da bir okulu hedef aldığı belirtilmişti.

"YAĞMUR GİBİ YAĞIYORDU"

İngiliz doktor Saliha Ahsen ise, "Derileri soyulmuş şekilde ortalıkta dolaşıyorlardı. Bir çocuk vardı. Kafa derisine kadar soyulmuş, elbiseleri yırtık, oturup bekliyordu" diyerek, o anları anlattı.
Ahsen, "O gün yağmur gibi ateş yağıyordu. Yağmur gibi... Gökyüzünden düşen alev topları gibiydi" dedi.

8 ÇOCUK ÖLDÜ

Şu ana kadarki kanıtlar, bir uçaktan bir okulun üzerine atılan yangın bombalarının bu korkunç yaralanmalara neden olduğunu ortaya koyuyor. Birleşmiş Milletler (BM) belgelerine göre bu saldırıda sekiz çocuk anında can verdi. Elli çocuğun ise vücutlarında yanıklar oluştu. Bazılarının vücudunun yüzde sekizi yandı.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2013, 12:38

YORUM EKLE