Eurovision'u kimin kazanacağı konuşulmuştu

TRT Genel Müdürü Şahin, ''Eurovision'la ilgili Bakü'de toplantıya gitmeden önce birincinin kim olacağı konuşuldu. O birinci çıktı'' dedi.

Eurovision'u kimin kazanacağı konuşulmuştu

İSTANBUL

Eurovision Şarkı Yarışması 2. Özel Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul Radyosu Mesut Cemil Stüdyosu'nda yapıldı. Bülent Özveren'in moderatörlüğünde düzenlenen toplantı TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in açılış konuşması ile başladı.

Bakü'de yapılan Eurovision şarkı yarışması sonrasında Eurovision'a katılmamayı düşündüklerini hatırlatan Şahin, bazı köşe yazarların konuyla ilgili olumlu veya olumsuz görüşler beyan ettiklerini vurgulayarak şunları aktardı:


''Eleştirileri large şekilde kabul ediyoruz. Bu, dikkate alınmıyor anlamına gelmiyor. Her bir eleştiriyi yeri geldiğinde öz eleştiri kabul ediyoruz. Eurovision'la ilgili Bakü'de toplantıya gitmeden önce birincinin kim olacağı konuşuldu. O, birinci çıktı. Bu bir tesadüf mü diye kendimi yokladım daha sonra birinci gelen şahıs daha birinci gelmeden adeta birinci gelmiş gibi gecenin öncesinde akşam üzeri basın toplantısı yaptı. Azerbaycan'daki insan hakları ihlallerini eleştirdi. Hakikaten yarışmada oylama başladı. Biz iddialı bir grupla gitmiştik. Biz daha fazla oy alalım derken oylar oraya yığıldı. Bakıyorsunuz yarışmada komşu komşuya oy veriyor. Oylama konusunda da çıkmazlar yaşıyoruz. Eurovision, 2 milyar dünya insanının izlediği çok başarılı bir program. Ancak onların da zaman zaman çıkmazları var.'

Ali Kocatepe, Arif Sağ, Sezen Cumhur Önal, Olcayto Ahmet Tuğsuz, Işın Karaca'nın da katıldığı toplantıda sanatçılar Eurovision ile ilgili görüşlerini sundu. 

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2012, 20:10

YORUM EKLE