Erdoğan'a 5 yıl boyunca bunu yapmışlar

Başbakan Erdoğan içtiği ilaçlardan Emine Erdoğan'ın kuaförüne kadar adım adım takip edildi.

Erdoğan'a 5 yıl boyunca bunu yapmışlar

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin 5 yıldır büyük bir takibe alındığı ve gittikleri her yerin adım adım kayıt altına alındığı ortaya çıktı.


Star gazetesinin haberine göre Başbakan’ın eşi Emine Erdoğan’ın kuaföründen, alışveriş yaptığı yerlere kadar her şeyinin en ince ayrıntısına kadar izlendiği belirtildi. Bu takip akıllara Ergenekon dosyasına giren Yaşar Büyü kanıt ve ailesinin adım adım takip edilerek fişlenmesi skandalını getirdi.

İLAÇLARINA BİLE TAKİP

 Başbakan ve ailesinin son 5 yıldır gittiği yerler, yedikleri yemekler, alışveriş yaptıkları yerler, ziyaretleri, tatil mekanları, yurtdışındaki seyahatleri, kuaförleri dahil her yerde izlenerek kayıt altına alındığı belirlendi. Başbakan’ın sağlık durumuyla ilgili büyük bir titizlikle yapılan takipte kullandığı ilaçların neler olduğunun da tek tek not edildiği öne sürüldü.

ERGENEKON TİPİ FİŞLEME

Başbakan’ın ve ailesinin her detayına kadar izlenmesi, görüştükleri insanların kimler olduğu ve gittikleri yerlere kadar her şeyin kayıt altına alınması akıllara Ergenekon dosyasındaki Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt’a yönelik izleme ve zehirleme planlarını getirdi.

Büyü kanıt’ı zehirleme planları yapanlar eşi Filiz Büyükanıt’ı da fişlemişlerdi. Filiz Büyükanıt’ın görüştüğü kişilerin fişlendiği kuyumcusundan saatçisine, kuaföründen emlakçisine kadar görüştüğü kişiler tek tek kayda alınmıştı. Büyü kanıt’ın zehirlenmesi planı kapsamında kendisinin ve eşinin kullandığı tüm ilaçların listeleri tutulmuştu.

İFTİRA KAMPANYASI MALZEMESİ

Oluşturulan havuzda Başbakan ve ailesine dair hem siyasi hem de özel hayatlarında attıkları her adımın yazıldığı ve takibin aralıksız devam ettiği kaydedildi. Paralel yapılanmanın 5 yıllık kesintisiz takiple elde ettiği belge ve bilgileri zaman zaman montajlaşarak Başbakan’a yönelik iftira kampanyasında kullanıldığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 11:45

YORUM EKLE