En iyi yanıt dayanışma ruhumuz

Başbakan Erdoğan, milleti kirli senaryolarına alet etmek isteyenlere verilecek en iyi cevabın bayramlarda gösterilen dayanışma olduğunu belirtti.

En iyi yanıt dayanışma ruhumuz
ANKARA

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, yurt içinde ve yurt dışında bulunan tüm vatandaşların ve İslam dünyasının bayramını kutladı. 

Bayramın, bereket ve huzur getirmesi, insanlığın barışına vesile olması temennisinde bulunan Erdoğan, ''Kurban Bayramı, dostluk ve kardeşliğin, komşuluk ve muhabbetin bayramıdır.
Kurban, birlik ve beraberlik bayramıdır'' değerlendirmesinde bulundu.

Yaklaşık 10 yıldan bu yana, toplumsal refahın yayılması, toplumsal barışın güçlenmesi ve bölgeler arası gelir adaletinin sağlanması için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Erdoğan, olumlu gelişmelere rağmen Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada daha da güçlü bir konuma ulaşmasını engellemek, kardeş kavgası çıkarmak, birlik ve beraberliği bozmak isteyenlerin bulunduğuna dikkati çekti.

Erdoğan, mesajında şunları kaydetti: 
''Siz sevgili kardeşlerimin özellikle bilmesini isterim ki milletimizi kendi kirli senaryolarına alet etmek isteyenlere bizim vereceğimiz en iyi cevap, bayramlarda gösterdiğimiz dayanışmadır. Bayramlarda ortaya çıkan kardeşlik ruhunu, dayanışma ve yardımlaşmayı, bütün bir yıla yayarsak inanıyorum ki hiçbir güç, hiçbir musibet ülkemize, milletimize, birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecektir. Bunun için her bir vatandaşımı, her bir kardeşimi, birbirimizin dertleriyle dertlenmeye, birbirimizle empati kurmaya, sevinçlerimizi ve kederlerimizi paylaşmaya davet ediyorum.''

Uykusuz araç kullanmayın

Erdoğan, Kurban Bayramı mesajında vatandaşlara, bayram seyahatlerinde, trafik kurallarına azami derecede riayet ederek, daha dikkatli, daha duyarlı olmaları, uykusuz, yorgun veya alkollü biçimde araç kullanmamaları uyarısında bulundu.

YORUM EKLE