Egemen Bağış'a protesto şoku!

Egemen Bağış, Fransa milli gün respsiyonunda konuşma yaparken çevredeki vatandaşlar "Yuh" diye bağırdı.

Egemen Bağış'a protesto şoku!

 Bakan Egemen Bağış, Fransa milli gün respsiyonunda konuşma yaparken çevredeki apartmanların pencerelerine çıkan vatandaşlar "Yuh" diye bağırdı.

Fransa milli günü resepsiyonunda Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış yuhalandı. Fransa’nın Ankara Büyükelçisi Bernard Emie’nin, verdiği resepsiyonda Bakan Bağış, ABD milli gününün ardından ikinci protesto şokunu yaşadı.

Gazeteport’un haberine göre; Bakan Bağış elçilik bahçesinde konuşma yaparken, Büyükelçiliğe komşu Yazanlar Sokak’taki bir apartmanın pencerelerine çıkan vatandaşlar ‘’Yuh’’ diye bağırdılar. Bağış bu sesleri duymamazlığa geldi amcak morali bozuldu. Resepsiyonda Bakan Bağış’ın iftar yapması için özel bir bölümde masa ve iftarlık yiyecekler de hazırlandı.

İKİNCİ PROTESTO

Bağış bir süre önce de ABD milli gün resepsiyonnda protesto edilmişti. ABD Büyükelçisi Ricciardone, Gezi eylemlerine gönderme yapıp, Atatürk’ün ‘’Fikir cereyanları cebir ve şiddet ve kuvvetle reddedilemez. En müessir çare; fikre fikirle mukabele etmektir” sözlerini okumuştu.

Bağış ise ABD Başkanlarından Thomas Jefferson’un, “Sandık her zaman kurşundan daha güçlüdür” sözlerini hatırlatmıştı. Resepsiyonda bir grup davetli ise, çatal ile bardaklara vurarak Bağış’ı konuşması sırasında protesto etmişti.
Haberler
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2013, 11:27

YORUM EKLE