Cumhurbaşkanı dinlendi mi?

Cumhurbaşkanı Gül, Polonyalı mevkidaşı Komorovsky ile ortak basın toplantısı düzenledi. Dinleme iddialarını da yalanladı.

Cumhurbaşkanı dinlendi mi?

 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Polonya Cumhurbaşkanı ile görüşmesi esnasında, dinlendiği yönündeki iddialar için, 'Benim makamım ve odalarımla ilgili böyle bir şey söz konusu değil. Onlarla ilgili günlük çok düzenli tedbirler alınır' yanıtını verdi.


UKRAYNA KRİZİ

Cumhurbaşkanı Gül, Polonya Cumhurbaşkanı Komorowski ile bir araya geldiklerini ve çeşitli konuları görüştüklerini belirterek, "Türkiye olarak Ukrayna'nın siyasi birliğinin, egemenliğinin, toprak bütünlüğünün zedelenmeden korunmasını ve Kırım'daki gerginliğin sükunetle çözülmesinin doğru olduğu düşüncemizi paylaştım" dedi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün açıklamalarından önemli başlıklar şöyle:

"Türkiye, Ukrayna ve Rusya ile Karadeniz'de komşu olan üç ülkeyiz. Dolayısıyla bölgemizdeki istikrar, güvenlik, gelişmeler hepimizi birinci derecede ilgilendirmektedir. Türkiye olup bitenleri yakından aktif bir şekilde takip etmektedir. Nitekim Ukrayna'da parlamento yönetim değişikliğinden sonra Dışişleri Bakanımızı gönderdik ve ilk giden ve temas kuranlardan birisi olduk"

"Bu olayların daha çok gerginlik taşımadan görüşmelerle ve diyalogla neticelenmesini Türkiye olarak da arzu ediyoruz, ediyoruz. Çünkü yeni bir soğuk savaş döneminin, ikinci bir soğuk savaş döneminin başlaması herkes için de tehlikelidir. Ve hiç kimsenin de çıkarına değildir. Bundan muhakkak kaçınmak gerekir. Bunun içinde uluslararası hukuka riayet etmek şarttır"

"DİNLEMELER İÇİN DÜZENLİ TEDBİRLER ALINIR"

"Benim makamım ve odalarımla ilgili böyle bir şey söz konusu değil. Onlarla ilgili günlük çok düzenli tedbirler alınır. Ama bazı ortam dinlemelerinin olduğunu doğrusu Sayın Başbakan bana da söyledi"

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2014, 14:41

YORUM EKLE