Çiçek'in komisyona cevap gelmedi

CHP ve MHP, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in "çözüm süreci komisyonu"na üye bildirip bildirmeyeceklerine yönelik yazısına cevap vermedi.

Çiçek'in komisyona cevap gelmedi

 CHP ve MHP, TBMM'de kurulan "Toplumsal Barış Yollarının Araştırılması ve Çözüm Sürecinin Değerlendirilmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu"na üye bildirmedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP, MHP ve BDP gruplarına yazı göndermiş ve komisyonuna üye vereceklerse, bu üyeleri en geç bugün TBMM Başkanlığı'na bildirmelerini istemişti.

BDP, komisyonu üyeliğine, Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu'nun ismini bildirirken, CHP ve MHP, daha önce açıkladıkları gibi komisyona üye vermedi.

AK Parti ise kendisine düşen 10 üyelik için şu isimleri bildirmişti:

AK Parti Ankara Milletvekili ve Başbakan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, Amasya Milletvekili Naci Bostancı, Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Çankırı Milletvekili İdris Şahin, Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün ile Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları. 


YORUM EKLE