CHP'den Bayrak yanıtı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç, "Bayraktan bahseden Sayın Başbakan, aç partinin il binasını Hakkari'de, koy bayrağı partinin gönderine seni biz alkışlayalım" dedi.

CHP'den Bayrak yanıtı

ANKARA

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, toplantı sürerken düzenlediği basın toplantısında, "Başbakan Erdoğan'ın CHP'nin Hakkari'deki mitinginde Türk bayrağı bulunmadığı" şeklindeki sözlerini hatırlatarak şunları söyledi:
''Sayın Başbakan sen 10 yıldır bu ülkeyi yönetiyorsun. Türkiye Cumhuriyeti'nin 81 ilinden bir tanesi olan Hakkari'de bir bayram günü İçişleri Bakanının köşe kapmaca oynadığı manzarayı ne çabuk unuttun. Geçen bayram İçişleri Bakanının Hakkari sokaklarında slalom yaptığı görüntüleri biz unutmadık. Bayraktan bahseden Sayın Başbakan, aç partinin il binasını Hakkari'de, koy bayrağı partinin gönlerine seni biz alkışlayalım.


Bayrak demagojisine giren Başbakana çok iyi hatırlatmak gerekir ki Hakkari'deki bir PKK'lı cenazesi geçerken senin yönetimindeki Hükümetin uzantıları o güzergah üzerindeki Türk bayraklarını indirin talimatını verdi mi vermedi mi? Bunu da unutmadık. Bayrak konusunda Sayın Başbakan yaralıdır, açmazdadır.''

Açlık grevleri

Açıklamalarında cezaevlerindeki açlık grevlerine de değinen Koç, 66 cezaevinde 663 tutuklu ve hükümlünün sürdürdüğü açlık grevinde 51. güne girildiğini söyledi. CHP milletvekillerinin konuyu yakından takip ettiğini belirten Koç, ''Açlık grevinde olan ister tutuklu ister hükümlü olsun cezaevindeki her yurttaşın hayatından Hükümet sorumludur. CHP olarak biz icra organı değiliz ve insan hayatının hiçbir konuya pazarlık yapılmaması düşüncesindeyiz. Bu işin biran önce sağduyuyla çözümlenmesi önerimizi bir kez daha tekrarlıyorum'' ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE