Çadır kentler bayrama hazır

Hatay Valisi Lekesiz, Suriyelilerin de bayram coşkusunu olabildiğince hissedebilmeleri için hazırlıkların yapıldığını söyledi.

Çadır kentler bayrama hazır
HATAY - İsmihan Özgüven

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, bayramlarda kimsenin boynunun bükük kalmaması ve gönlünün hüzünle dolmaması gerektiğini belirterek, ''İlimizde geçici olarak çadır kentlerde misafir edilen Suriyelilerin de bayram coşkusunu olabildiğince hissedebilmeleri için geçmiş yılda ve Ramazan'da olduğu gibi bir dizi tedbirler aldık. Bu kapsamda çadır kentte kalan Suriyelilere kişi başına 250 gram et fişi vereceğiz'' dedi.

Anadolu Ajansı Hatay Bürosu'nu ziyaret eden Lekesiz, burada yaptığı açıklamada, ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerle ilgili Kurban Bayramı'nda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Lekesiz, şöyle devam etti:

''Bayramlar, tüm İslam dünyası için önemli günler. Dayanışmanın, kaynaşmanın, yardımlaşma duygularının zirveye çıktığı, ihtiyaç sahiplerinin mağduriyet yaşayanların hatırlandığını, bayram sevincinin onlara da hissettirildiği ve hissettirilmesi gereken özel günler. Dolayısıyla bayramlarda kimsenin boynunun bükük kalmaması ve gönlünün hüzünle dolu olmaması lazım. Bunun  için de bayram sevincini ve coşkusunu insanlara yaşatmak gerekir. Bu anlamda ilimizde geçici olarak çadır kentlerde misafir edilen Suriyelilerin de bayram coşkusunu olabildiğince hissedebilmeleri için geçmiş yılda ve Ramazan'da olduğu gibi bir dizi tedbirler aldık. Bu kapsamda çadır kentte kalan Suriyelilere kişi başına 250 gram et fişi vereceğiz. Bir çadırda 8, 9, 10 kişilik aile kalıyorsa, bunların her birine fiş verilmek suretiyle bayram süresince gidip anlaşma yaptığımız yerlerden nasıl istiyorsa o türden et ihtiyacını giderecek. Çoluk çocuğuyla boynunun bükük kalmaması için böyle bir tedbir geliştirdik. Geçen yıl da uygulamıştık misafirlerimiz de bundan son derece memnun kalmıştı.''


''AA çok güzel işlere imza atıyor''

Vali Lekesiz, son dönemde Anadolu Ajansı'nın çok güzel çalışmalara imza attığını kaydetti.
Anadolu Ajansı'nın dünyanın sayılı ajanslarından biri olma yolunda ortaya koyduğu 100. yıl hedefini önemsediğini ifade eden Lekesiz, bir işi başarabilmek için kişinin veya kurumların hedefinin olmasının önemine dikkati çekti.

YORUM EKLE