‘Bebeğimi hangi çöplüğe attınız!’

Genç işadamı Gökçen Kıran, 5 aylık hamile kız arkadaşıyla 2 Ocak 2013’e nikah günü aldı. Ancak nikahtan 6 gün önce sevgilisine ‘zorla’ kürtaj yapıldığını öğrendi. Çılgına dönen Kıran, savcılığa giderek “Bu cinayeti işleyen herkesten şikayetçiyim” dedi.

‘Bebeğimi hangi çöplüğe attınız!’

 Burcu E. (21) ile genç işadamı Gökçen Kıran (27) 2011 yılında tanışarak birbirlerine aşık oldular. Mezhepleri farklı olduğu için ilk başta genç kızın ailesi bu ilişkiyi onaylamadı. Ancak gençler evlenmeye karar verdiler. Bu süreçte Burcu E. hamile kalınca işleri hızlandırarak 2 Ocak 2012’e nikah için gün aldılar. Genç kızın ailesi de kızlarının bir bebek beklediğini öğrenince evliliklerine onay vermişti. Bunun üzerine Burcu E., ikametgahını bile İstanbul’dan sevgilisinin ikametgah yeri olan Kırklareli’ne aldırdı.

 
Korkunç kürtaj mesajı
 
Her şey güzel gidiyorken nakliyat firması sabihi olan işadamı Gökçen Kıran, iş nedeniyle yurt dışında olduğu 27 Aralık 2012 günü sevgilisinden bir mesaj aldı. Burcu E’nin gönderdiği mesajda “Babam bebeği aldırmak için doktor bulmuş. Ben İstanbul’a gidiyorum” yazıyordu. Okuduğu mesajla donakalan Kıran, kız arkadaşını aradığında kürtajın gerçekleştiğini öğrendi. Halbuki 9 gün önce hastaneye kontrole gittiklerinde cinsiyeti kız olan bebeklerinin sağlıklı kalp atışlarını birlikte dinlemişlerdi. Verilen rapora göre bebekleri 18 cm. uzunluğunda, 250 gram ağırlığındaydı.
 
Adı ‘Deniz Masal’ olacaktı
 
Gökçen Kıran’ın telefonla aradığı kız arkadaşı Burcu E.’ye “Neden yaptınız, nasıl izin verdin. Hepinizi savcılığa vereceğim” dedi. Bunun üzerine kız arkadaşı “Anneme babama yazık değil mi?” deyince Gökçen Kıran da “Asıl bebeğe, bana yazık değil mi” diye sordu. Burcu E. bunun üzerine telefonu kapadı ve bir daha hiç açmadı. Uzun süre kız arkadaşından haber alamayan Gökçen Kıran deliye döndü. Müstakbel kayınpederine ulaşmaya çalıştı. Kız arkadaşının evini aradı, ancak telefonlar yüzüne kapandı. Artık birkaç ay sonra doğacak olan bebeği yoktu. Dünyası karardı. Doğsaydı bebeklerini adını “Deniz Masal” koyacaklardı.
 
‘Planları çocuğu aldırtmakmış’
 
5 aylık bir bebeği, vicdanı olan hangi doktorun alabileceğini sürekli kendine sorup duran Gökçen Kıran yaşadıklarını Vatan’a anlattı: “Kız arkadaşım, kızımıza hamile kaldığı için evlilik sürecini hızlandırmıştık. Ailesi de bir an önce evlenmemizi istiyordu. Her şey güzel gidiyordu. Ama babası 5 aylık bebeğimi öldürttü. Aklım almıyor. Demek ki herşeyi planlamışlar. Ben bunlara zamanında kredilerini kapamaları için 35 bin lira borç vermiştim. Demek ki en başından beri planları çocuğu aldırtmakmış. Madem çocuğu doğurtmayacaklardı, o zaman niye bebek 5 aylık olana kadar beklediler? Bu cinayete hangi doktor eşlik etti, bulacağım. Doktor dediğin hayat kurtarır, almaz. Benim bebeğim özürlü değildi. 4’lü test bile yapıldı. Son derece sağlıklıydı. Nasıl kıyabildiler.”
 
‘Ölüm tehdidi alıyorum’
 
Son birkaç gündür kız arkadaşının ailesinden telefonla ölüm tehdidi almaya başladığını belirten Kıran, “Ben bebeğimin ölüsünün nerede olduğunu öğrenmek istiyorum. Bana bunu söylesinler. O çocuğun kanına giren herkesten, doktorlardan, hemşirelerden, Burcu ve ailesinden hepsinden şikayetçiyim. Kürtaj haktır tamam ama o çocuğu 5 aya kadar büyüttükten sonra da hak mıdır? O artık cinayettir. 4. ayda bebeğe ruh geliyor. Benim kızım çöpe mi atıldı. Gömüldüyse nereye gömüldü öğrenmek istiyorum. Babası olarak bu hakkımdır. Bu cinayeti işleyen herkesten şikayetçiyim” diye konuştu.
Millet Haber
 
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2013, 12:36

YORUM EKLE