Başbakan cemaate ve muhalefet'e ağır konuştu!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Edirne mitinginde Fethullah Gülen ve muhalefete yüklendi. Erdoğan, "Artık ipi elinde tutan asıl patronla uğraşıyoruz" dedi. Erdoğan CHP ve cemaatin de 'mut'a nikahı' kıydığını söyledi.

Başbakan cemaate ve muhalefet'e ağır konuştu!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

 
-Biz Edirne'ye bugüne kadar yaptığımız hizmetlere baktığımız zaman AK  Parti iktidarlarının 6 katrilyonu aşan yatırımı var. Bu ne demek biliyor musunuz?  Yılda 500 trilyon, biz Edirne'ye yatırım yapmışız.

Peki, hangi alanlarda yaptık,  bunları? Ona şöyle baktığımızda şunu görüyoruz, gıda tarımda yaklaşık 1.5  katrliyon, orman su işlerinde 1 katrilyon 300 trilyon, İller Bankası olarak 765  trilyon, ulaştırma haberleşme 740 trilyon, TOKİ olarak 388 trilyon, gençlik spor  olarak 369 trilyon, aile ve sosyal politikalar olarak 290 trilyon, sağlıkta 114  trilyon, eğitimde aynı şekilde 147 trilyon. Böyle uzayıp gidiyor. Bütün bu  adımları atarken, biz bu yardımları yaparken acaba CHP'nin buradaki belediyeleri  ne yaptı? Sadece laf." 
 
-Kardeşlerim ben size projelerimizi ve yaptıklarımızı anlatıyorum. Hayalleri değil gerçekleri ve yaptıklarımızı anlatıyorum. Kılıçdaroğlu size anlatsa anlatsa SGK'daki yıllarını anlatır. Ey CHP'ye gönül veren kardeşim esere mi oy vereceksiniz, size hizmet edene mi oy vereceksiniz, yoksa meydanlarda ideolojik, yalan, iftira atan kişilere mi oy vereceksiniz? Allah insan için aklı verdi, düşünmeyi emretti.
 
-Benim partim seçimlerden birinci parti çıkmazsa ben genel başkanlık görevimi bırakırım. Kılıçdaroğlu, bizim arkamızdan nal toplar. Ben bırakmaya hazırım. Sen bırakmaya hazır mısın? Bırakamazlar. Koltuğun sıcaklığı onları bırakmaz. 
 
-Kılıçdaroğlu şimdi çıkmış İstanbul'a bir aday bulmuş. İhraç ettikleri adamı geldiler İstanbul'a aday yaptılar. Şimdi biri çıkmış diyor ki ben belediye başkanı olunca 3.köprüyü yıkıcam diyor. Biri çıkıyor silüeti bozuyor diyorlar. Herhaled silüeti takım elbise zannediyor. Ey Kılıçdaroğlu ey Pensilvanya biz eser belediyeciliği yapmaya geliyoruz. 
 
-Kılıçdaroğlu, Elaziz'den bir tane oy almadığı Kovancılar'dan başörtülü bir bayanı belediye başkan adayı yapmış, tam istismarcı, inandığı için değil, zaten kazanamayacağını biliyor da bir istismar yapalım bakalım tutar mı diye. Bunlar başörtülülere rozet taktılar, sonra otobüsten attılar.
 
12 GÜN VAR ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
 
-12 gün var. Kapı kapı dolaşmamız lazım. Onların ablaları var bizim ablalarımız burada. Abilerimiz de burada. Durmak yok yola devam. Onun için çok çalışacağız. 
 
-Ben İstanbul Belediye başkanı olduğum zaman İstanbul susuzdu, hava kirliliği vardı. Ama çözdük. 180 kilometrelik dağdan su getirdik. Biz dertliyiz dertli. Daha Edirne'nin alt yapısı ve kanalizasyonu hala nehirlere akıyor. Bu nasıl belediyecilik. Edirneliler AK Parti'ye oy versin. Biz Edirne'nin tüm sorunlarını halledelim.
 
-CHP-MHP ruh ikiziydi Pensilvanya'yı da yanlarına alınca bunlar ruh üçüzü oldular.
-Edirne bu güne kadar güvenilir yöneticilere teslim edilmedi. Gelin bu seçimde işin ehline, güvenilir isme bu işi teslim edelim. 
 
ASIL PATRONLA UĞRAŞIYORUZ
 
- Biz artık ipin ucundakilerle uğraşmıyoruz, ipi elinde tutan asıl patronla uğraşıyoruz. Bizim taşeronlarla işimiz yok. CHP, MHP, BDP, bunlar Pensilvanya'nın şu anda taşeronu oldular.
 
BUNLARINKİ MUT'A NİKAHI
 
-Muta nikahını bu F tipi çok konuşuyor. Bunların da şimdi siyasette bir Mut'a nikahı oldu. Öyle anlaşılıyor. CHP ile paralel arasında Mut'a nikahı kıyılmış. Onlarda öyle şeyh mürit ilişkisi yok. O çok faziletli bir iştir. Onlarınki çok farklı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 17:28

YORUM EKLE