Bankayı soydu, kaçarken kalp krizi geçirdi

Soyguncu kalp krizi geçirdi, paraları arkadaşına verdi.

Bankayı soydu, kaçarken kalp krizi geçirdi

 KAYSERİ’de dün akşam saatlerinde bir banka şubesine girerek silah tehdidi ile vezneden 80 bin lira alan 41 yaşındaki Murat Taştekin, kaçarken rahatsızlanınca, bir arkadaşından yardım istedi. Paraları arkadaşına veren soyguncu, 112 Acil Servis’i arayarak yardım talebinde bulundu. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Taştekin, hastanede tedaviye alınırken, iki polis memuru da akşam saatlerinden itibaren yoğun bakım servisi önünde bekliyor.


Olay, Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Caddesi Köşk Mahallesi’nde bulunan bir banka şubesinde dün saat 18.05’de meydana geldi. Siyah bereli, siyah kapşonlu ve ayağında spor ayakkabı bulunan kısa boylu bir kişi, müşterilere kapalı olan saatte bankaya girdi.

İki kadın memurun dışarda sigara içtiği sırada içeri giren şüpheli, hızlıca vezneye yaklaşarak, silah tehdidiyle 80 bin lirayı aldı. Parayı çantaya koyan şüpheli, ara sokaklara girerek kaçtı.

KAÇARKEN RAHARSIZLANDI

İddiaya göre hızla koşarak kaçan Murat Taştekin, otomobiline geldiğinde rahatsızlandı ve orada gördüğü T.A. adlı arkadaşından yardım istedi. Arkadaşı T.A.’ya, "Ben bir soygun yaptım, paralar bunun içinde” diyen Taştekin, daha sonra da 112’yi arayarak, "Galiba kalp krizi geçiriyorum” dedikten sonra bayıldı. 112 Acil Servis ekibi tarafından özel bir hastaneye kaldırılan Murat Taştekin yoğun bakıma alındı.

BİLİNCİ KAPALI

Arkadaşının verdiği çantadaki paraları gören T.A. ise Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, çantayı teslim etti. T.A.’nın ifadesinin ardından polisler, Taştekin’in tedavi altına alındığı hastaneye gitti. Kalp krizi geçirdiği belirlenen ve bilinci kapalı olan Taştekin’in hayati tehlikesi devam ettiği öğrenilirken, yoğun bakım ünitesi önünde de akşam saatlerinden itibaren iki sivil polis memuru beklemeye devam ediyor.

Soygunla ilgili polisin başlattığı soruşturma sürerken, polis kendilerine teslim edilen 80 bin lirayı banka yöneticilerine tutanak karşılığı teslim etti. Murat Taştekin’in cep telefonu satışı yaptığı ve iflas ettiği öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2014, 12:10

YORUM EKLE