Bakan Işık'tan ses kaydı açıklaması

Eğitim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'tan ses kayıtları konusunda flaş açıklama...

Bakan Işık'tan ses kaydı açıklaması

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TÜBİTAK'ta görevden  alınan personelin olduğunu belirterek, Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Başkanı  Doç. Dr. Bahadır Tunaboylu'nun da görevden alındığını bildirdi

 
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Işık, Başbakan'a ait olduğu öne sürülen ses kaydının teknik incelemeye gerektirmeyecek kadar açık bir montaj olduğunu söyledi.
 
5 KİŞİNİN İRTİBATI KESİLDİ
 
Bakan Işık'ın sözleri şöyle:
 
-TÜBİTAK, maalesef,  paralel yapının sızma girişiminde bulunduğu kurumlardan birisi. Bu konuda  hassasiyetle çalışıyoruz.
 
-Bu sabah BİLGEM'deki  kriptolu telefonlara bakan, bildiğim kadarıyla 5 kişi, izne ayrıldı ve kurumla şu  anda çalıştıkları mekanla ilişkileri kesildi" dedi.
 
-Başbakanlık TÜBİTAK'tan böyle bir şey isterse biz inceleme yaparız. Ama teknik inceleme gerektirmeyecek kadar açık bir montaj. Teknik inceleme olmadan bile montaj olduğunu söyleyebiliriz.
 
-Kriptolu telefonların dinlendiği. Kimin, nasıl incelediği teknik inceleme ile ortaya çıkacak.Bu dinlemenin pek çok yöntemi olduğunu biliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 14:06

YORUM EKLE
YORUMLAR
guney
guney - 5 yıl Önce

maşallah sayın bakanımız doğuştan uzman .bir dinlemede montaj olduğunu anladı.inşallah böyle uzman bakanlarla işsizlik ve ekonomiyide düzeltirler.