Shaman Dans Tiyatrosu'ndan gösteri

Farklı dans disiplinlerini sahne üzerinde buluşturmayı amaçlayan tiyatro, "Buluşma" adlı eserini, sanatseverlerin beğenisine sundu..

Shaman Dans Tiyatrosu'ndan gösteri
ANTALYA

Farklı dans disiplinlerini sahne üzerinde buluşturmayı amaçlayan Shaman Dans Tiyatrosu, "Buluşma" adlı eserini, Antalya'da sanatseverlerle buluşturdu.

Shaman Dans Tiyatrosu, uygarlıkların, kültürlerin, dillerin ve dinlerin buluştuğu Anadolu'nun hikayesini anlatırken, Balkanlar'dan Kafkasya'ya, Karadeniz'den Akdeniz'e kadar Avrasya kültürel coğrafyasının farklı danslarını sahneye taşıdığı "Buluşma" isimli dans gösterisini Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu'nda sahneledi. 

"Anadolu'yu çınar ağacı olarak betimliyoruz"

Tiyatronun yönetmeni Murat Uygun,"Oyuncularım, bir an Ferhat ile Şirin, Hürrem ile Süleyman, Paris ile Helen olup, tarihte yaşanmış ve efsaneleşmiş aşk hikayelerini sunuyorlar. Sonuçta tek bir aşk hikayesi izliyoruz. Geleneksel sahne tekniklerinden de yararlanıyoruz, gölge tiyatrosu gibi. Anadolu'yu kökleri Mezopotamya'da, Asya'da, Kafkasya'da, dalları da batıya doğru uzanan çınar ağacı olarak betimliyoruz." diye konuştu.

YORUM EKLE