"Karagöl"de Saklı Cennet , Ziyaretçileri Büyülüyor

Artvin'in Şavşat ilçesinde bulunan ve doğal güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakan "Sakin Şehir" ünvanına sahip Karagöl,özellikle sonbaharda ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.

"Karagöl"de Saklı Cennet , Ziyaretçileri Büyülüyor

İlçeye 25 km.uzaklıkta bulunan Karagöl,sonbahar ile birlikte yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Sahara Milli Park'ın içinde yer alan ve her mevsimin ayrı bir güzellik verdiği Karagöl,kente gelen yerli-yabancı turistlerin ziyaret ettiği mekanların ilk sırasında yer alıyor.

İtalya'daki Cittaslow 2015 Genel Kurulu'nda "Sakin Şehir" unvanı alan Karagöl,sonbaharda karlı dağların çevrelediği, etrafındaki ladin ve çam ağaçlarının
oluşturduğu görsel şölenle adeta insanları büyülüyor.


Turistlerin yanı sıra özellikle fotoğraf sanatçılarının da ilgi odağı olan ve"Saklı Cennet" olarak adlandırılan doğa harikası bu yer, günübirlik gezilerin
yanı sıra çevresindeki ormanlık alanlarda kamp yapma imkanı da sağlıyor.

Temiz havası ile ilgi odağı olan Karagöl'e gelenler, dinlenmenin yanında eşsiz manzaralı gölün üzerinde kayıkla gezinti yapıp, balıkları yemliyor.

Doğa fotoğrafçısı Meryem Enis yaptığı açıklamada, Karagöl'ün muhteşem bir manzarası olduğunu belirtip, "Burada fotoğraf çekmeye doyamıyoruz. Karlı dağlar ile yeşil, sarı, mavi bütün renkler bir arada. Biz de güzel fotoğraflar çekmeye çalışıyoruz." dedi.

Ziyarete gelen vatandaşlar ise ilk defa gölü görmeye geldiklerini, muazzam manzaradan çok etkilendiklerini ifade etti.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 17:56

YORUM EKLE