Siyah ruj sürmenin incelikleri

Cool ve farklı bir hava yakalamak isteyenlerdenseniz bu sezonun trendi siyah ruj sürmenin inceliklerini mutlaka öğrenmelisiniz.

Siyah ruj sürmenin incelikleri

Punk etkileri, gotik temalar derken siyah ruja iyiden iyiye alışmaya başladık. Siyah ruju kullanmaya cesaretiniz var fakat nasıl nasıl süreceğizin bilmiyorsanız bu yazı sizin için bir rehber niteliği taşıyabilir. İşte siyah ruj sürmenin incelikleri:

Kıyafet seçimi: Siyah ruj kullanacaksanız kıyafetinizin renklerini oldukça sade tutmaya gayret edin. Siyah, beyaz ve gri seçim yapabileceğiniz en kolay tonlardır.

Göz makyajı: Siyah ruj kullanırken göz makyajınızı buna uygun olarak abartısız bir şekilde yapmanız gerekir. Bir partiye ya da eğlenceli bir etkinliğe davetli değilseniz, siyah dudaklara koyu ve yoğun göz makyajı yapmaktan kaçının. Dudaklarınız yeterince ön planda olup zaten dikkat çekecek. Gözlerinize ince bir hat boyunca kedi gözü yapabilir, eyeliner kullanarak kirpik diplerinizden itibaren ince bir sıra boyunca belirginleştirebilirsiniz.

Cilt makyajı: Siyah rengin iyi görünmesi için cilt yüzeyinin de kusursuz olması gerekir. Porselen makyaj siyah ruj için en iyi seçimdir. Mat görünüm veren fondöteni uyguladıktan sonra, pudra ile makyajınızı sabitleyin.

Siyah ruju sürerken: Siyah rengi sürmeden önce dudağınızı hazırlayın. Siyah renk diğer renklere göre çok daha fazla hata gösterir. Kurumuş, çatlamış veya soyulan dudaklarda kötü görüntüler oluşturabilir. Bu nedenle ruju sürmeden önce dudaklarınıza yumuşak bir fırça ile peeling yapın. Daha sonra uygun bir nemlendirici ya da dudak balmı ile nemlendirin.

Ürün seçimi önemli
Sizin için doğru siyahı bulun. Siyah renk kendi içerisinde çok farklı tonlara sahiptir. Denediğiniz her siyah ruj ile farklı bir görünüm yakalamanız mümkün. Siyah görünümlü bir ruj kahverenginin ya da morun çok koyu tonlarında da olabilir. Cilt renginize göre seçim yapabilirsiniz. Sıcak tonlar için koyu kahveler, sıcak tonlar için bordo ya da morun koyu tonlarını seçebilirsiniz. Renkle birlikte ürünün kalıcılığı da oldukça önemli. Rujunuz azaldıkça alttan gelen dudak rengi dikkat çekici bir biçimde ortaya çıkacağından, dudağı kurutmayan kalıcı rujları tercih edin. Ve son olarak ruju dudağınıza mutlaka bir ruj fırçası yardımıyla uygulamayı ihmal etmeyin.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2016, 17:30

YORUM EKLE