Makyaj Hataları

En Sık Yapılan Makyaj Hataları ve Çareleri

Makyaj Hataları

 

Dudak çizgisi takıntısı: Sanki dudaklarımızı fethetmeye çalışan bir düşmanla savaşıyoruz. Sınırlar illa koyu renk kalemle çizilecek, içi de boş bırakılacak.

Çaresi :Dudağınızın kendi rengine en yakın renkte bir dudak kalemini dıştan içeri doğru sürün. Çerçevelemeyi doğru yapmak için önce sol kenardan başlayıp ortaya geldikten sonra, aynı işlemi sağ tarafla da tekrarlayın. Daha sonra aynı işlemi alt dudağınız için de uygulayın. Ardından boyadığınız bölgenin içini gene dudak kalemiyle doldurun. Böylece, üste ruju da sürdüğünüzde, boyanın dudaklarınızdan silinmesi hem daha yavaş, hem de eşit şekilde olacaktır.

Yanlış fondöten: Sektör sayısız seçenek sunuyor, biz yine de doğru seçimi yapamıyoruz. Beş kadından birinin fondöteni boyun rengiyle yüz rengi arasında ton farkı yaratıyor.

Çaresi: Öncelikle kozmetik satan bir mağazaya gidip birkaç farklı formül ve renkte fondöten deneyerek işe başlayın. Mükemmel ton, sürüp yaydığınızda, cildinizin rengiyle bütünleşip kaybolandır

Kapatıcıyı abartma: Mor halkalar ve çökük görüntüyü kamufle etmenin en kestirme yolu kapatıcı kullanmak. Ancak abartılı kapatıcılar tam tersi etki yaratabilir. 

Çaresi: Likit kapatıcılar, göz altlarında bir katman oluşturmadan istediğin görüntüyü verir. 

Pembe ve kayısı tonlarında pudra: Pudra teni renklendirmek için değil, matlaştırmak ve kadifemsi bir yumuşaklık sağlamak için kullanılır. Pudranın kalıp gibi yüze yapışmaması için T bölgesine sürmen yeterli. 

Çaresi: Şeffaf pudralar, yüzüne mat bir görünüm vermek için ideal. T bölgesine uyguladığınızda sonuç mükemmel.

Alt göz kapağına kalem çekmek:Gözleriniz eğer birbirne çok yakın ise alt göz kapağına kalem çekerek orantısızlığı daha çok gözler önüne serersiniz.

Çaresi : Alt göz kapağının iç tarafından başlayarak gözün yarısına kadar açık renkli bir kalem çekin.Dışına doğru ise koyu renkli bir kalem kullanın. 

Kırık saç: O upuzun saçlar bele değdiğinde genç kızlarımız bilmediğimiz bir ödül kazanıyor herhalde. Ama uçradaki kırıklar çatallaşmaya ve sakın mat görünmesine neden oluyor.

Çaresi : Saçın sağlıklı uzamasıve canlı görünmesiiçin, ayda bir kırık uçlardan kurtulmak lazım.

Çatık kaş: Kaşı olan olmayan, soluğu iğnenin altında alıyor. Doğal ve yumuşak kaşlar yerine Dr. Spock'u bile korkutacak, çatık kaş kontürleriyle karşılaşıyoruz.

Çaresi : Yüz şeklinize uygun doğa şekilli kaşlar tercih edin.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2012, 12:50

YORUM EKLE