Kadının En İyi Silahı Gülümsemesidir

Gerçek gülümsemeler üzerinde düşünmeden verilir ve içsel durumunuzu yansıtır. Kendinizle barış içinde olmanıza ve diğerleri ile bağ kurmanıza yardımcı olurlar.

Kadının En İyi Silahı Gülümsemesidir

Yüzünüze bir gülümseme yerleştirmenin imkansız olduğu günler vardır. Ruh haliniz sürekli değişir, stres sizin için çok fazladır, gün düşündüğünüzden ve umduğunuzdan daha fazla baskı ile başlar ve bu haldeyken giyinmek bile zulüm olur.

Buna rağmen, birden çok durumda, mesela sokakta yürürken sebepsiz yere yabancı birisi ile çarpıştınız ve size nedensizce gülümsediğinde farkında olmadan hafif bir gülümsemeyle karşılık verdiniz.

Gülümseyişler çok güzeldir. Tüm yüzünüzü aydınlatır ve çevrenizdekilerle daha iyi iletişime geçmenize yardımcı olurlar. Buna ek olarak, bir kadının en güzel kıvrımının gülümsemesi olduğunu söylerler.

Bu yüzden sizi içsel savaşlarınızdan özgürleşmeye ve endişelerinizi unutup gülümsemeye davet etmek istiyoruz.

Gülümsemeniz her zaman içten olmalıdır, arkasında bir şeyler saklayan bir maske olmamalıdır. Gerçek güzellik mutlulukta yatar. Mutluluğa ulaşmak için de bir çok şeyin üstesinden gelip pek çok zorlukla başa çıkmanız gerekir.

Bugünün makalesinde sizleri gülümsemenin önemine odaklanmaya davet ediyoruz.

En güzel gülümseme içsel refahınızı yansıtan gülümsemedir
Eminiz ki, ruhu paramparça olsa bile en iyi yüzünü gösteren kişininkinden daha büyük bir cesaret olmadığından bahseden sözleri duymuşsunuzdur.

Bu doğru bir şey değildir. Hiç kimse hayatının bir kısmını kalplerinin hissetmediği bir duyguyu gösteren maskelerle geçirmemelidir. Çok kederli ve üzgün olduğumuz zaman, o ruh halini kabul etmeli ve olabilecek en doğru şekilde baş etmeliyiz.

Bazı duygusal durumları tetikleyebileceği için maske kullanmamalısınız.

Kadının yüzündeki hüzünlü gülümseme
Gülümsemek, insanların sahip olduğu en güçlü dildir. Bu görüntü, sizi doğrudan duygusal zekaya bağlamak için tek bir bakışla bile hızla kodlanır.

İster inanın ister inanmayın, duygusal beyniniz üzgün ve mutlu gülümsemeler arasındaki farkı bilebilir. Bu sadece ağız çizgisinin eğrilmesi değildir. Duygularınız gözlerinizde, hareketlerinizde, sesinizde ve tutumunuzda açıkça görülür.

İşte bu nedenle, üzüntülüyken günü bir gülümsemeyle karşıladığınızda, eninde sonunda birileri bunu fark edecektir.

Hiç kimse duygularını ve hislerini sonsuza dek gizleyemez, ayrıca bunu yapmak sağlıklı da değildir.

Bir kadının yüzündeki hüzünlü bir gülümseme güzel değildir; melankoliyi ve tüm kederlerini dökme arzusunu beraberinde getirir. Bunun kronik bir alışkanlık haline gelmesine izin vermeyin ya da “her şey yolunda, hiçbir şey yok” diyerek başkalarını kandırmak için maskeler kullanmayın.

- Kendinize ihtiyacınız olan zamanı ayırın. Soluğunuzu ve mutluluğunuzu kesen her düğümü birer birer gevşetin – kendinize bakmak ve duygularınızı düzgün bir şekilde yönetmek için yaşamsal yükümlülüğünüzden vazgeçmeyin.

- İhmal edilen şeyler kaybolur ve neye dikkat edilip ilgi gösterilirse o kurtarılır. Gülümsemenizin bir kez daha vücudunuzun en güzel kıvrımı haline gelmesi için kalbinizle yeniden bağlantı kurun.

Gülümseme inanılmaz bir baştan çıkarma silahıdır

Çekici olmak için mükemmel ölçülere sahip olmanız veya tasarımcı imzalı elbiseler, son moda saç modelleri ve en havalı ayakkabılara ihtiyacınız yoktur. Bir kadının güzelliği tavrında yatar, bu da gülümsemesi, enerjisi ve özgüveni ile aktarılır.

Ayrıca, gülümsemenin sadece birini kendine çekme ve baştan çıkarma amacıyla kullanılmadığını hatırlamak da önemli. Çoğu zaman yüzünde bir gülümseme olan kişinin başka bir niyeti yoktur.

Bu sadece içsel dünyanızın bir yansımasıdır ve yine de büyük manyetik bir güce sahiptir.

- Şüphesiz ki bunu zaman zaman fark ettiniz. Bildiğiniz tanıdığınız bir kişi o kadar da güzel olmayabilir ama güldüğü zaman çok güçlü bir çekicilik kazanıyordur.

- Bunu karizma, aktarılan duygu ve güvenlik hissi takip eder.

- En baştan çıkarıcı gülümseme, zorlanmadan yapılan, sözlerle müdahale edilemeyecek gülümsemedir. İşte o an bakış hiç bir şeye odaklanmaz ve o kadın kendi düşüncelerinden mutludur ve kendini iyi hissediyordur.

- Kahkaha atmanın da insanlarla çabucak ve doluca bağlantı kurmak için harika bir yol olduğunu hatırlatmak isteriz.

Kahkaha bulaşıcıdır çünkü beyniniz her şeyden önce olumlu duygular tarafından yönlendirilir. Olumlu şeyler, hayatta kalmamıza ve çevremize daha iyi adapte olmamıza yardımcı olur.

Belki, sonuç olarak, başta söylediğimize dönmeliyiz. Endişelerinizi gizlemek ve başkalarını inanılmaz derecede güçlü olduğunuza inandırmak için asla gülümsemenizi kullanmayın.

Gerçekten güçlü bir kişi, kendi üzüntüsünü kabul edebilir, onunla geçinebilir ve bunu hayatına daha fazla güç, haysiyet ve güzellikle devam etmek için kullanabilir. Gülümsemeniz gerçekten samimi olduğunda en muhteşem şeydir.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2017, 00:56

YORUM EKLE