" Biri de Bana Aşık Olsun" Diyorsanız Yapmanız Gerekenler!

"Artık Biri de Bana Aşık Olsun" Diyorsanız Yapmanız Gerekenler! Bunlara dikkat edin!

" Biri de Bana Aşık Olsun" Diyorsanız Yapmanız Gerekenler!

Her şeyden önce dış görünüş!

Biliyorsunuz, çoğu kimse dışını beğenmediğinin içini merak etmiyor. Bu klişeyi hatırladıktan sonra güzelleşmek için değil çirkinleşmemek için yapmanız gereken basit tavsiyelerden bahsedeceğim!
Makyaj hatalarına bir son verin!

Günün hangi saati olursa olsun makyajınızı temizlemeden uyumayın arkadaşlar. Her şeye üşenin ama buna üşenmeyin. Bunun dışında cildinize her gün fondöten tarzı ürünler sürmeyin! Güzel görüneceğim derken çirkinleşmeyin. Yaklaşık bir-iki hafta dinlendirin cildinizi, yani hiçbir şey dokundurmayın, yalnızca temizleyin ve yıkayın.

Sonunda farkı gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız! Makyajla sürekli sivilce, siyah nokta vs. kapatmak zorunda değilsiniz. Uzun dönemde pişmanlık yaşamamak ve otuz yaşlarınızda seksenden gün alıyormuş gibi görünmemek için bakkala giderken yüz kat fondöten sürmeyin sevgili hemcinslerim.

Uykunuzu düzene sokun, sağlıklı beslenin ve spor yapın!

Uyku düzeni olmayan bir insan o kadar sağlıksız, solgun ve çirkin görünüyor ki makyaj bile kurtarmıyor kendisini. Göz altı morluklarına, şişkinliklerine, torbalarına kendinizi bilinçli olarak maruz bıraktıktan sonra abuk subuk makyajlarla bunları kapatmaya çalışmayın. Yine sağlıklı ve çekici bir görünüme kavuşmuyorsunuz çünkü. Bkz: Fotoğraftaki şahıs.
Güzel görünmenin altında yatan en önemli etken düzenli uykudur! Öneriler çok basit dursa da fazlasıyla işe yarıyor. Denemekten kaçınmayın, saatinde ve yeteri kadar uykunuzu alın, sonuca bakın!

Spor yapmayı ihmal etmeyin. Hiçbir şey yapamıyorsanız her gün yürüyün. Bu sizi daha pozitif ve enerjik yapacaktır. Kimse depresif, negatif birisine aşık olmaz hatta hoşlantı dahi duymaz. O yüzden bu maddeyi bir düşünün.

Her sabah mutlaka kahvaltı yapın. Ve sağlıklı besinler tüketmeye dikkat edin. Şöyle bir düşünün, bunların ne kadarını yapıyorsunuz? Eminim bir çoğunu yapmıyorsunuz ve çirkin olmaktan şikayetçisiniz. Fazla kilolarınızı şimdilik bir kenara bırakın, bunlara kafa yormayın! Bahsettiğim basit önerilerin hepsini yaklaşık iki ay düzenli olarak yapın ve sağlıklı bir görünümün sizi nasıl güzelleştirdiğine şahit olun!

Bakımınıza dikkat edin, temiz olun ve bir tarzınız olsun!

Bakımınızı ihmal etmeyin. Herkes doğal hali ile dünya güzeli değil. Ufak dokunuşlar ile güzelliğinizi ortaya çıkarmasını bilin.

Bakımınıza dikkat edin, temiz olun ve bir tarzınız olsun!

Bakımınızı ihmal etmeyin. Herkes doğal hali ile dünya güzeli değil. Ufak dokunuşlar ile güzelliğinizi ortaya çıkarmasını bilin.
Tüm bunlardan sonra ot gibi yaşamayı bırakın, hobi ve amaç edinin!

Bugün ne yaptın sorusuna "uyudum" diyen birisini kim sever ki ? İnsanlar yaşıyor azizim, kaçırmayın hayatı. Hobileriniz olsun, bir amacınız olsun. Karşı taraf sizdeki o enerjiyi ve yaşama sevincini hissetsin. Hayatınızı ve düşüncelerinizi olumsuz etkileyen kişilerden uzak durun. Öyle neşeli olun ki siz yanında iken çirkin olan her şeyi unutsun!
Tanışma aşamasında ona olumsuz yönlerinizden veya dertlerinizden bahsetmeyin. Hayallerinizi, hedeflerinizi anlatın. Sizde kendinde olmayan bir şeyler bulsun.
 

Kültür ve birikim!

Zamanınızın bir kısmını okumaya ayırın, güncel olayları takip edin. Popüler kültürün esiri olmuş yazarları ve kitaplarını bir kenara bırakın. Gösteriş için değil, öğrenmek için okuyun. Okuyacağınız roman seçimine özen gösterin. Size mutlaka bir şeyler katacak bir içeriğe sahip olsun. Ve tek bir alanla sınırlı kalmayın. Böylece çoğu konuda fikir sahibi olup fikirsiz bir insan imajı yaratmayın. Esprileriniz bir miktar zeka içersin ki karşınızdakini etkileyebilesiniz. Tüm bunların dışında kendinizi sanat ile ilgilenmeye de alıştırın.
 

Öz güvenini kaybetmiş asosyal bir insanı kim sever?

Maalesef böyle bir dünya yok. İçe kapanık, asosyal ve girişken değilseniz kimse sizi topluma kazandırmaya çalışmaz. Sosyal fobiniz, psikolojik rahatsızlıklarınız varsa neden sevgilim olmuyor demeyin, kimse sizi o şekilde kabul etmez. Bu acı gerçekleri hatırladıktan sonra bir psikologa görünmenizde fayda var.
 

Kendinize çeki düzen verdikten sonra onunla ilgilenin, dikkatini çekin! Kafasını meşgul edin!

Ben buradayım deyin. Etkilemek istediğiniz kişinin istediği gibi biri olmaya çalışmayın. Kendiniz olun. Bu şekilde daha çok dikkat çektiğinizi göreceksiniz. Tanışma evresini atlattıktan sonra ilginizi ondan esirgemeyin. İlk mesajı ondan beklemeyin. Kısaca size ve ilginize alışsın. Sizden önceki hayatına kısa bir ara versin.
 

Vazgeçilir olduğunu hissettirin, tüm hayatınız o gibi davranmayın!

Bulunmaz Hint kumaşıymış gibi davranmayın. Ondan ayrı bir hayatınız var sizin, bunu unutmayın ve unutturmayın. Başlarda gösterdiğiniz abartı ilgiden sonra yavaş yavaş azaltın bunu. Eksikliğinizi hissetsin, sizi düşünmeye itin onu. Zaten aşk dediğimiz olay aslında bir saplantı bence. Sürekli sizi düşünmekten deli divane aşık olduğunu sanması kaçınılmaz.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 23:10

YORUM EKLE