Her şerde vardır bir hayır

Her şerde vardır bir hayır... Güzel bir hikaye..

Her şerde vardır bir hayır
Bir gün uzak  ülkelerin birinde bir kral ve kralın çocukluk arkadaşı, aynı zamanda veziri olan arkadaşı varmış, arkadaşı her olaydan sonra bunda da vardır bir hayır dermiş. Kralın en büyük zevki ava çıkmakmış, Avcılık Kral için yaşama şekliymiş.

Bir gün yine kral, veziri ve adamları ava gitmiş, yanında en sevdiği arkadaşı veziri varmış, vezir silahları taşıyormuş krala veriyormuş, tam silah verdiği sırada, silah ateş almış ve kralın serçe parmağı kopmuş, vezir üzülmeyin kralım bunda da bir hayır vardır demiş. Kral sinirlenmiş ve arkadaşı olan veziri zindana atmış.

Kral ve adamları bir gün yine ava çıkmış, tam o sırada yamyamların saldırısına uğramışlar, yamyamlar kral ve adamlarını yakalamış  yamyamlar koca bir kazan getirmişler altını yakmışlar, sırayla adamları kazana atıyorlarmış, derken sıra bizim krala gelmiş tam atacaklarken yamyamlar bakmışlar ki kralın serçe parmağı yok, yamyamların inançlarına göre bir yeri eksik olan insanları yemek uğursuzluk getiriyormuş, bu yüzden kralı serbest bırakmışlar diğer adamları yemişler.

Kral saraya gittiğinde zindandan arkadaşı veziri çıkarmış ve başından geçenleri anlatmış, vezir vardır bunda da bir hayır demiş, kral sormuş bu Hikayessssssunda ne hayır var demiş?

Vezir sakın bir şekilde cevap vermiş:

-Eğer seninle gelmiş olsaydım yamyamlar  beni de yerdi demiş.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2013, 05:53

YORUM EKLE