Yeni Başbakan belli oldu!

AK Parti yeni başbakan için kararını verdi. Yeni Başbakan'ın ismi bugün saat 14.00'de açıklanıyor. Gözler saat 11.00'de başlayacak olan AK Parti MKYK toplantısında.

Yeni Başbakan belli oldu!

AK Parti'den yapılacak olan yeni Başbakan açıklamasını canlı yayınla internethaber.com'dan takip edebilirsiniz.

AK Parti'de kongre öncesi temayül yoklaması önceki gün milletvekilleri, Genel Merkez Kurucular Kurulu, Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu ve Siyasi Etik Erdem Kurulu üyeleriyle yapılan yoklama ile tamamlanmıştı.

Yaklaşık 460 kişiye 'Genel Başkan kim olsun?' sorusu yöneltilirken, hem bakanlar hem parti yöneticilerinden "birlik ve kararlılık" mesajları geldi. Temayül yoklamasından çıkan yeni Başbakan Binali Yıldırım oldu. Binali Yıldırım'ı Bekir Bozdağ ve Numan Kurtulmuş izledi.
başbakan kim oldu binali yıldırım nereliTemayül yoklamasından çıkan yeni Başbakan Binali Yıldırım oldu.

AK PARTİ KONGRESİ NE ZAMAN?


Temayül yoklamalarının tamamlanması sonrası AK Parti yeni Başbakan'ın ismini bugün 11.00'den sonra açıklanıyor. AK Parti 22 Mayıs pazar günü yapılacak olan 2. Olağanüstü Kongre'ye tek adayla girecek. 

AK Parti Kongresi'nin tamamlanması sonrası yeni Genel Başkan, Başbakanlık için hükümeti kuracak. Hükümetin 1 hafta içinde güvenoyu alarak göreve başlaması bekleniyor.

YENİ KABİNE GELİYOR KİMLER GİDER KİMLER KALIR?

Yeni Başbakan'ın dışında kabinede yapılacak değişiklikler de merak konusu. AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre kabinede 6-7 isim değişecek. Yine kulislerde konuşulanlara göre, Ahmet Davutoğlu'na yakın isimlerin kabine dışı kalacağına kesin gözüyle bakılıyor. 


YORUM EKLE