Yapılan Uygulama Sonrası Uçağı Kaçırdılar...

4 Alman diplomat yapılan uygulama sonrası uçağı kaçırdı.

Yapılan Uygulama Sonrası Uçağı Kaçırdılar...

TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'nın Almanya'da havalimanında alıkonmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'misliyle karşılık vereceğiz' açıklamasıyla birlikte Atatürk Havalimanı'nda Alman diplomatlara yönelik uygulama başladı. Uygulamanın başladığı dün akşamdan dört Alman diplomatın uçağı kaçırdığı öğrenildi.

TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı'nın Almanya'da havalimanında alıkonulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu uygulamaya karşılık misliyle karşılık verileceğini açıklamıştı. Dün akşam itibariyle başlayan  uygulamayla birlikte Türkiye'ye gelen veya Türkiye'den çıkmak isteyen Alman diplomatlar bir süre bekletiliyor.

Pasaport kontrol noktasına gelen diplomatlar, geniş bir inceleme ve araştırma yapılmak için yaklaşık iki saat bekletildikten sonra geçiriliyor. Bu uygulama sırasında şu ana kadar dört diplomatik pasaportu taşıyan Alman diplomatın uçağını kaçırdığı öğrenildi.

Almanya'da kaldığı otelde çantası çalınan TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, pasaport ve kimliğini kaybetti. Büyükelçilik, Türkiye’ye dönmesi için geçici pasaport çıkarttı. Ancak Alman polisi, geçici pasaportunda sorun olduğu belirterek, Bahçekapılı ve beraberindekileri havalimanındaki polis karakolunda alıkoydu.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 17:22

YORUM EKLE