Ünlü yazarın katili yakalandı!

İstanbul'da ofisinin girişinde öldürülen Beki İkala Erikli'nin katil zanlısı, cinayetten 24 saat geçmeden düzenlenen bir operasyonla yakalandı.

Ünlü yazarın katili yakalandı!

İSTANBUL Beyoğlu'ndaki ofisi önünde öldürülen "Melekler ile Yaşamak" adlı kitabın yazarı Beki İkala Erikli'nin katil zanlısı Sinem Koç, cinayet silahıyla birlikte yakalandı. Şüpheli ilk ifadesinde, yazarın kitaplarını okuduktan sonra akli dengesinin bozulduğunu, cinayeti de bu yüzden işlediğini ileri sürdü.

Beyoğlu, Kabataş Ömer Avni mahallesi İnebolu çıkması No.3’de bulunan Saadet apartmanında meydana gelen olayda, Yaşam koçu ve yazar Beki İkala(Çukran) Erikli, işyerinin bulunduğu apartmana girdiği sırada silahlı saldırıya uğramıştı. Saldırı sonucu Erikli yere yığılırken, silah seslerini duyan apartman sakinleri bir kadını kaçarken gördüklerini polise anlatmışlardı. Evli ve 14 yaşındaki bir oğlu bulunan Erikli, tüm ilk yardım çabalarına rağmen olay yerinde hayatını kaybetmişti.

KÜÇÜKÇEKMECE'DE GÖZALTINA ALINDI

Polis tarafından olayla ilgili başlatılan çalışmalarda olayın şüphelisi olarak tespit edilen Sinem Koç, dün akşam saatlerinde Küçükçekmece’de annesiyle birlikte kaldığı evde gözaltına alındı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada olayda kullandığı 9 mm çapında bir tabanca ele geçirildi. Şüphelinin, psikolojik durumunun iyi olmadığı ve saldırgan tavırlar sergilediği öğrenildi. Sinem Koç sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

"KİTABI OKUDUKTAN SONRA AKLİ DENGEM BOZULDU"

Burada sorgusu yapılan Sinem Koç ilk ifadesinde cinayeti işlediğini kabul etti. 4 yıl önce eşinden ayrıldıktan sonra annesiyle kalmaya başladığı ve çocuğunun olmadığı öğrenilen Sinem Koç, "Bunun kitaplarını okuduktan sonra akli dengem bozuldu. Kitaplarında meleklerden bahsediyordu. Ne meleği, kendisi bir şeytan. Başkalarına zarar vermesin diye öldürdüm." dedi.

3 KURŞUNLA VURULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Beyoğlu, Kabataş, Ömer Avni mahallesi, İnebolu çıkması No.3’de bulunan Saadet apartmanında dün akşam saat 18.00 sıralarında meydana gelen olayda Yaşam koçu ve yazar Beki İkela Erikli, işyerinin bulunduğu apartmana girdiği sırada silahlı saldırıya uğramıştı. Saldırı sonucu 3 kurşunla vurulan Erikli yere yığılırken, silah seslerini duyan apartman sakinleri bir kadını kaçarken gördüklerini polise anlatmışlardı. Evli ve 14 yaşındaki bir oğlu bulunan Beki İkela Erikli tüm ilk yardım çabalarına rağmen olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 09:27

YORUM EKLE