Suikastçı Rus kadınla Ankara'da...

Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında Rus Büyükelçi Karlov'u öldüren suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş hakkında yeni ayrıntılar aktardı.

Suikastçı Rus kadınla Ankara'da...

Abdülkadir Selvi, Rus Büyükelçi Karlov'u öldüren Mevlüt Mert Altıntaş'ın Rus kadınla ilişkisinin tespit edildiğini yazdı.

"Suikastçı ve bir Rus kadın" başlıklı köşesinde yazar, soruşturmayla ilgili yeni ortaya çıkan ayrıntıyı böyle aktardı:

KİTAPLARIN KAPAĞINI AÇMAMIŞ

FETÖ’nün yetiştirdiği ama son zamanlarda radikal gruplarla ilişki kurdurulup, konferanslarına giden, El Nusra gibi radikal grupların yayınlarını yanında bulunduran bir suikastçı. O kitapların hiçbirinin kapağını açmadığı ortaya çıktı ama vermek istediği imaja uygundu.

Karlov suikastıyla ilgili olarak Türk ve Rus uzmanlardan oluşan ortak komisyon çalışmalarını sürdürüyor. Soruşturma ilerledikçe karşımıza, Karlov suikastı için özel olarak yetiştirilmiş bir portre çıkıyor. Ulaşılan her ipucu FETÖ bağlantısını daha da güçlendiriyor. Ayrıca suikastta FETÖ imzası gizlenme gereği duyulmamış. Belli ki suikast üzerinden mesaj verilmek istenmiş.

ANKARA’DA BİRLİKTE OLMUŞLAR

Suikast sırasında cihatçı bir görüntü vermeye çalışan suikastçının, hareketli bir cinsel yaşamı olduğu ortaya çıktı. Mevlüt Mert Altıntaş’ın uzun süre Rus bir kadınla ilişkisi olduğu tespit edildi. Suikastçı ile Rus kadın arasındaki ilişki Ankara’da yaşanıyor.

Kadın suikasttan çok önce Rusya’ya gitmiş. Moskova’da yaşıyor. Rus heyet, kadını Moskova’da bulup sorguladı. Rus kadın Mevlüt Mert Altıntaş’ı teşhis edip, bir süre ilişki yaşadıklarını kabul etti. Söz konusu uluslararası çapta bir suikast ve bir de kadın olunca, ilginç senaryolar geliyor insanın aklına.

Rus kadın aracılığıyla Mevlüt Mert Altıntaş tuzağa düşürüldü mü, Karlov suikastını planlayanlar, Rus kadın üzerinden ilişki kurup, Mevlüt Mert Altıntaş’ı bu işe yönlendirdi mi diye. Rus kadının bağlantıları bu aşamada çok büyük önem arz ediyor. Bir istihbarat servisinin mi, mafya tipi örgütlenmenin mi, yoksa FETÖ’nün elemanı mı diye?

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 09:39

YORUM EKLE