Son dakika şehit haberi!

Yüksekova İlçesi'nde 20 Mart günü bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar sırasında ağır yaralanan ve Ankara GATA'da tedavisi süren Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Üsteğmen Erdem Keskin şehit oldu.

Son dakika şehit haberi!

Şehit Üsteğmen Erdem Keskin'in cenazesi yarın Kelkit ilçesi Küçükcami'de kılınacak öğlen namazının ardından Karşıyaka Köyü'nde toprağa verilecek.

HAKKARİ YÜKSEKOVA'DA SON DURUM

Genelkurmay Başkanlığının internet sayfasında yer alan bilgiye göre, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dün 4, toplamda 83 terörist etkisiz hale getirildi.

Operasyonda 1 RPG-7 roketatar, 3 kanas keskin nişancı tüfeği, 1 kalaşnikof piyade tüfeği, 1 av tüfeği, 1 lav silahı, 11 el bombası, 3 roket mühimmatı, 1 havan mühimmatı, 1 araç telsizi, 52 top elektrik kablosu, 10 kilogram amonyum nitrat, 100 kilogram patlayıcı, 2 kilometre saniyeli fitil, 100 metre infilaklı fitil ve 200 elektrikli fünye ele geçirildi. Ayrıca, 20 el yapımı patlayıcının imha edildiği operasyonda, imha edilen patlayıcı sayısı 91'e ulaştı.

YÜKSEKOVA'DA LAV SİLAHI ELE GEÇİRİLDİ

Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonlarda çok sayıda çukur kapatıldı. Operasyonlarda ayrıca bir çok silah ve mühimmatın yanında, son derece gelişmiş özellikleri bulunan gece görüş dürbünleri ve lav silahı ele geçirildi.

Terör örgütüne yönelik operasyonların sürdüğü Yüksekova'da, kamu güvenliğinin, asayiş ve huzurun yeniden teminini sağlamak amacıyla güvenlik güçleri çalışmalarını sürdürüyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, bölücü terör örgütünün faaliyetlerini sona erdirmek, kamu güvenliği, asayiş ve huzuru yeniden inşa etmek maksadıyla, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Müşterek Operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında, bölgede ayrıntılı arama, tarama, var olan çukurlar ve barikatların kaldırılması, kapatılması, el yapımı patlayıcıların (EYP) etkisiz hale getirilmesi faaliyetlerine kararlılıkla devam edildi.

Sokaklarda yapılan aramalarda, evlerin içine doğru açılan, uzunluğu 100-150 metre arasında değişen tünel girişleri tespit edildi. Bu girişlerin hemen 2-3 metre içinde patlatılmaya hazır EYP’lerin olduğu tespit edildi. EYP’ler imha edilerek tüneller kapatıldı. Operasyonda çok sayıda silah ve mühimmatın yanında, son derece gelişmiş özellikleri bulunan gece görüş dürbünleri ve lav silahı da ele geçirildi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
esra
esra - 3 yıl Önce

başınızsagolsun all