Son dakika: İstiklal Caddesi'nde kavga!

İstiklal Caddesi'ndeki silah seslerinin sebebi buymuş!

Son dakika: İstiklal Caddesi'nde kavga!

İSTANBUL 'un Beyoğlu ilçesinden sabah saatlerinde korkutan bir son dakika haberi geldi. Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde kavga çıktı. Çıkan silahlı kavgada 2 kişi yaralandı. Silahlı kavganın sebebi belli oldu.

Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki Rusya Konsolosluğu önünde silahlı saldırı düzenlendi. 3 kişinin tartıştığı, saldırganın 2 kişiyi ayaklarından vurup kaçtığı öğrenildi.
İstiklal Caddesi'nde tartıştığı belirtilen 3 kişi arasında kavga çıktı. Kavgada silahını çeken bir kişi ateş açtı. Sabah 9.00 sularında İstiklal Caddesi'nde bulunan Rusya Konsolosluğu önünde silah sesleri geldi.

2 KİŞİYİ AYAKLARINDAN VURDU

3 kişi arasında çıkan tartışma sonucu, saldırgan 2 kişiyi ayaklarından vurup kaçtı.

BÜYÜK BİR PANİĞE NEDEN OLDU

Olayda 2 kişinin vurulduğu belirtilirken silah sesleri İstiklal Caddesi'nde paniğe neden oldu.

KAVGANIN SEBEBİ BELLİ OLDU

Beyoğlu’nda bir barda hesap yüzünden çıkan kavgada dayak yiyen 2 kişi, sabah saatlerinde silah alıp geri döndü. Cadde üzerinde bar çalışanlarına kurşun yağdıran saldırganlar 3 bar çalışanını yaraladı.
Polisin müdahelesiyle 2 saldırgan gözaltına alındı. Esenler’de yaşayan Emrah M.(33) ve Nazım K.(35) önceki akşam eğlenmek için Beyoğlu’nda bir bara gitti. Barda gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenen ikili hesabı istedi.
Hesabı çok bulmaları üzerine bar çalışanları ile aralarında tartışma çıktı. Tartışma büyüdü ve bar çalışanları Emrah M. ve Nazım K.’yi darp ederek barın dışına attı. Bu duruma öfkelenen Emrah M. ve Nazım K., Esenler’e giderek evlerinden tabanca alıp Beyoğlu’na saat 09.30 sıralarında geri döndü.

BAR ÇALIŞANLARIYLA KARŞILAŞINCA KAVGA ÇIKTI

Yedikleri dayağın intikamını almak için gittikleri bar kapanmıştı. İstiklal Caddesi'nde yürüdükleri sırada barda kavga ettikleri bar çalışanları ile karşılaştılar. Rusya Başkonsolosluğu yakınında iki grup tekrar kavgaya tutuştu. Bu sırada evinden gelirken yanına aldığı tabancayı çıkartan Emrah M., kavga ettiği kişilere rastgele ateş etti. Açılan ateşte bar çalışanları Gökhan K. dizinden, Sadettin A. ve Şahin Ö. ise bacağından yaralandı. 3 kişi hastahaneye kaldırılırken, polis Emrah M. ve Nazım K.’yı gözaltına alındı.

TABANCAYA EL KONULDU

Olayı gören esnaf, “Burada kavga çıktı. Adamlar birbirini vuruyordu. Ondan sonra bir patırtı oldu ve silah çıktı, biz de kepenkleri indirdik” dedi. Polis merkezine giren zanlılar “Hakettikleri cezayı aldılar” diye bağırdı.Kurusıkıdan bozma olduğu belirlenen tabancaya ve 1 bıçağa el konuldu. 2 kişinin emniyetteki sorgularının ardından savcılığa sevk edilecekleri bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2016, 17:53

YORUM EKLE