Sinir krizi geçirdi! O tekmeci hakkında şok karar...

Başsavcılık Abdullah Çakıroğlu'nun ilk duruşmada tahliye edilmesine itiraz etti. Çakıroğlu’na isnat edilen suçlara öngörülen ceza ile tutuklu kaldığı sürenin birbirine denk olmadığını ve ayrıca delillerin tamamen tutuklanmamış olmasını dayanak göstererek Çakıroğlu’nun tekrar tutuklanması istendi.

Sinir krizi geçirdi! O tekmeci hakkında şok karar...

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı,  hemşire Ayşegül Terzi’ye şortlu olduğu iddiasıyla otobüste saldıran Abdullah Çakıroğlu’nun dünkü ilk duruşmada tahliye edilmesine itiraz etti.  Başsavcılık, Çakıroğlu’na isnat edilen suçlara öngörülen ceza ile tutuklu kaldığı sürenin birbirine denk olmadığını ve ayrıca delillerin tamamen tutuklanmamış olmasını dayanak göstererek Çakıroğlu’nun tekrar tutuklanmasını istedi.

Deliller toplanmadı

Başsavcı Vekili Abdurrahman Üşenmez’in itiraz yazısında şu ifadeler yer aldı: ‘Abdullah Çakıroğlu’nun üzerine atılı inanç, Düşünce ve Kanaat Hürriyeti’nin Kullanılmasını Engelleme ve Hakaret suçlarından tutuklu bulunan sanığın mevcut delil durumu ve sanığın üzerine atılı suçların yasada öngörülen hürriyeti bağlayıcı cezaların alt ve üst sınırları gözetilerek sanığın tahliyesine karar verilmişse de sanığın üzerine atılı suçların niteliği, hakkında var olan delil durumu,  atılı suçlara ilişkin hürriyeti bağlayıcı cezaların süresi, tutuklu kaldığı süre ve delillerin tamamen toplanmamış olması hep birlikte değerlendirildiğinde, sanık hakkında verilen tahliye kararının kaldırılarak sanığın atılı suçlardan CMK’nın 100 ve devamı maddeleri uyarınca itirazen tutuklanmasına karar verilmesi kamu adına talep ve mütalaa olunur’

'Şehvet duygularım kabarmadı ama...'

Tekmeci Çakıroğlu mahkemedeki ifadesinde "Hocaefendiye gittim,adı Murat. 'Sana cinler musallat olmuş' dedi. İlaç yazdı. Benim olayda şehvet duygularım kabarmadı ama istem dışı bir davranışta bulundum" diye konuşmuştu.

Olay anını anlatan hemşire Ayşegül Terzi'nin sözleri salondakileri ağlattı.

Duruşmanın bitmesinin ardından "Kadın Cinayetlerini Önleyeceğiz Platformu" üyesi bir grup, adliye önünde basın açıklaması yaparak, tahliye kararına tepki gösterdi. Ayşegül Terzi'nin ve avukatlarının da katıldığı açıklamada, Terzi'nin güçlükle ayakta durduğu gözlendi. Mahkeme, tahliye olan Abdullah Çakıroğlu'nun Ayşegül Terzi'nin ev ve işyerine 6 ay boyunca yaklaşmaması yönünde karar verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 12:42

YORUM EKLE