Saldırıda yeni gelişme! O aileler gözaltında...

İSTANBUL Ortaköy'de bulunan Reina'ya düzenlenen saldırıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. İzmir’de düzenlenen operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Konya'dan kaçan 3 aile de var.

Saldırıda yeni gelişme! O aileler gözaltında...

Ortaköy’deki DEAŞ katliamıyla ilgili Konya’da yapılan operasyondan sonra bu ilden 20 gün önce İzmir’e gelen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 27 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınanlar Konya'dan kaçan 3 aile...

İstanbul Ortaköy'deki DEAŞ katliamının ardından polis saldırganın bağlantılarının izini Konya'da bulmuştu.

GECE OPERASYON DÜZENLENDİ

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri önceki gece gerçekleştirdiği operasyonla DEAŞ'lı teröristle ilişkisi saptanan bazı kişileri gözaltına almıştı. Gözaltına alınanlar arasında teröristin eşi ve 2 çocuğu da vardı. Eşi ve çocukları İstanbul'a getirildi. 

3 AİLEYLE TEMASA GEÇMİŞ

Teröristin, Konya'nın Selçuklu ilçesindeki Bosna Hersek Mahallesi’nde stüdyo tipi evlerde kalan yabancı uyruklu 3 aile ile temasa geçtiği de saptanmıştı.

SALDIRIDAN HEMEN SONRA EVLERİNİ TERK ETTİLER

Selçuk Üniversitesi yanındaki bu mahallede 3 eve baskın yapan polis kimseyi bulamamış, yabancı uyruklu ailelerin Reina saldırısından hemen sonra evlerini terk ettikleri ortaya çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2017, 17:58

YORUM EKLE