Rüzgar Çetin hakkında çok önemli karar!

Rüzgar Çetin'in, "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldığı davanın İstanbul Bölge Adliye Mahkemesindeki duruşması, 11 Ocak'ta yapılacak.

Rüzgar Çetin hakkında çok önemli karar!


 İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ekrem Şakar, sanık Çetin'in dosya kapsamı  ve toplanan delillere uygun olarak, daha üst oran belirlenerek cezalandırılması  istemiyle yerel mahkemenin kararına itiraz etti.

 Dosyanın geldiği İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 19. Ceza Dairesi,  dosyayı duruşmalı incelemeye karar verdi. Daire, duruşmanın, 11 Ocak'ta  yapılmasını kararlaştırdı.

 Rüzgar Çetin, Beşiktaş'taki trafik kazasında bir polis memurunun şehit  olması, birinin de ağır yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle, "bilinçli  taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçundan 6  yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

İstinaf Mahkemesi, yaptığı trafik kazasında bir polis memurunun ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Rüzgar Çetin'in yeniden yargılanmasını kararlaştırarak duruşma günü verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Rüzgar Çetin, "Bilinçli taksirle ölüme ve yaralamaya neden olmak" suçundan yargılandığı İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 4 Ekim'de 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak tahliye edilmişti. Tahliyesinin hemen ardından mahkeme savcısı, mevcut delil durumu, dosyadaki raporlar, tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak Çetin'in tahliyesine itiraz edip tutuklanmaması halinde yurtdışına çıkış yasağı konulmasını talep etmişti. İtirazı değerlendiren İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi de yeniden tutuklama talebini reddederek Çetin hakkında 5 Ekim'de yurtdışına çıkış yasağı koymuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 18:29

YORUM EKLE