Reina saldırısında dehşet otopside çıktı!

Reina'daki hain saldırıda hayatını kaybedenlerin otopsi işlemleri tamamlandı. Ailelerin Adli Tıp önünde bekleyişi sürerken 39 kişinin ilk otopsi detayları tüyler ürpertti.

Reina saldırısında dehşet otopside çıktı!

İSTANBUL Reina'daki kanlı saldırıda detaylar yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Hain saldırıda hayatını kaybeden 39 kişinin ilk otopsi işlemleri tamamlandı.
Yılbaşı gecesi teröre kurban giden 39 kişinin ilk otopsi detayları ortaya çıktı. Kayıtlara göre bazı kurbanlar yakın mesafeden vurulmuş. Bazı kurşunlar da bir kurbandan çıkıp diğerine isabet etmiş...

Reina'ya yapılan terör saldırısında hayatını kaybeden 39 kişinin otopsi işlemleri tamamlandı. 15 cenaze ailelere teslim edildi. Kimliği ve uyruğu henüz tespit edilemeyen bir cenazenin işlemlerinin ise bugün tamamlanması bekleniyor.

HEPSİ KURŞUNLA ÖLMÜŞ

Cenazelere Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsilere göre ölümlerin tamamı ateşli silah yaralanmasından kaynaklı. Denize atladıkları için boğulma veya diğer sebeplerden kaynaklı bir ölüm yok. Maktulleri öldüren kurşunlar 7.62 çapında otomatik bir silaha ait. Bazı kurşunlar bir kurbandan çıkıp diğerine saplanmış. Cesetlere birden fazla kurşun isabet etmiş.  Kurbanların birçoğu da olay yerinde hayatını kaybetmiş.

İŞTE REİNA'DAKİ SALDIRI ANLARI...

YAKIN MESAFEDEN KAFAYA ATEŞ

Otopsi raporlarındaki bir diğer detay da atış mesafesi... Bazı kurbanlar çok yakın mesafeden vurulmuş. Kafasından neredeyse 'bitişik atış' seviyesinde vurulan bazı cenazeler var.  Göğüs ve kafa bölgesinden vurulanların yanı sıra sırtından da vurulan cenazeler var.  Bununla birlikte bütün cenazeler göz ile teşhise müsait durumda. O sebeple herhangi bir DNA testine gerek kalmadan cenazelerin kimliği yakınları tarafından teşhis edilebildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 20:04

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anonim
Anonim - 3 yıl Önce

Pardon hanfendide sizi ne ilgilendirir insanların giyinisleri,insan ölüyor kadin giyinmesini bilseydi diyorsun,birinin acısına acı duyabiliyorsan İNSANSINDIR ama sizin gibi fakir

Anonim
Anonim - 3 yıl Önce

Ayrica ölen insanlardan kurban diye bahsedilmek nedir Allah askina diksiyon sorununuz mu var