Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş AP açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İSEDAK) toplantısında konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Parlamentosu'ndaki oylamanın sonucunun da Türkiye açısından hiç bir kıymeti harbiyesi olmadığını söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan'dan flaş AP açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İSEDAK toplantısındaki konuşmasının satır başları şöyle:

KRİZLERİN TAMAMI İSLAM ÜLKELERİNDE

Küresel sistemdeki fayların hareketlendiği, Suriye gibi Irak gibi ülkeleri alt üst eden depremlerin yaşandığı bir süreçten geçiyoruz. Hepimiz de bir şekilde bu olaylardan etkileniyoruz. Bugün dünya gündemini esir alan krizlerin neredeyse tamamı İslam ülkelerinin etrafında cereyan ediyor. Müslümanlar olarak adeta dünyanın yükünü bizler üzerimizde taşıyoruz. Coğrafyamızdan yansıyan haberler hepimizi derinden yaralıyor. Aklımızın alamayacağı, vicdanlarımızın asla kabul edemeyeceği vahşetleri televizyon ekranlarında gördükçe kahroluyoruz.

Bize her fırsatta insan hakları dersi veren ülkeler kendilerine sığınan çocuklara sahip çıkmaktan acizler. Şunu unutmayın her şey zıddı ile kaimdir. Atalarımız kul sıkışmayınca Hızır yetişmez derler. Yani sıkıntıda olan, dara düşen ve kendisine inanan insanları yüce Allah darda koymaz. 40 yıllık siyasi hayatımızda Allah’ın yardımını, inayetini hep yanımızda hissettik. Bunun en son örneği 15 Temmuz gecesidir. O gece silahlı kuvvetlerimizin içine sızmış bir avuç terörist, Pensilvanya’daki elebaşlarından aldıkları emirle milletin silahlarını bizzat millete çevirdiler. Milli iradeyi gasp etmeye, meşru hükümeti devirmeye çalıştılar. 248 vatandaşımız şehit edildi, 2193 insanımız da gazi oldu.

SONUÇ NE OLURSA OLSUN BİZİM İÇİN KIYMETİ HARBİYESİ YOK

(Avrupa Parlamentosunda Türkiye oylaması) Sonuç ne çıkarsa çıksın bu oylamanın bizim için kıymeti yoktur.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2016, 10:21

YORUM EKLE