Polis müdahale etti!

Polis caddede toplanıp barikat kurmaya hazırlanan bazı gruplara tazyikli su ve gazla müdahale etti.

Polis müdahale etti!

 Sultangazi Gazi Mahallesi'nde polis toplanıp yola barikat kurmaya çalışan bir gruba müdahale etti. Gruptaki kişiler polis taş attı. Polis barikat çervesindekileri tazyikli su ve gaz kullanarak dağıtmaya çalıştı.

Bağcılar'daki terör örgütü operasyonunda ölü ele  geçirilen Günay Özarslan'ın cenazesi için Gazi Mahallesi'ndeki cemevi önünde  toplanan ve uyarıya rağmen dağılmayan gruba polis müdahale etti. 
 
Ekipler, Özarslan'ın cenazesinin bulunduğu Gazi Mahallesi Hacı Bektaşı  Veli Cemevi önünde toplanan bir grubu dağılmaları yönünde uyardı. Dağılmayan ve Özarslan'ın cenazesini almak isteyen gruptakiler polise  taş ve molotofkokteyli attı. 
 
Güvenlik güçleri, İsmetpaşa Caddesi'nde kortej halinde yürümek isteyen  grubun önünü TOMA ve Akrep adı verilen zırhlı araçlarla kesti. Biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edilen gruptakiler, ara  sokaklara dağıldı. Burada çöp konteyneri, tahta ve demirlerle barikat kuran  şüphelilerin attığı molofkokteylleri, bazı polis araçlarına da isabet etti. 
 
2 KİŞİ YARALANDI
 
Polisin göstericilere müdahale ettiği, göstericilerin polise taş ve sopa attığı olaylar sırasında 1 kişi ayağına isabet eden gaz fişeği kapsülü, 1 kişi de yere düşerek başını çarpması sonucu yaralandı.
 
Geçtiğimiz Cuma günü Bağcılar’daki evinde polis baskını sırasında öldürülen Günay Özarslan için Gazi Mahallesi’nde gösteri yapan guruba yapılan müdahale sırasında 2 kişi yaralandı. Gazi Mahallesi’nde İsmetpaşa Caddesi ve caddeye kesişen sokaklara biriken guruplarla polis arasında yaşanan gerginlik ve müdahale sırasında Cüneyt Yavuz adlı kişi gaz fişeği kapsülünün sol ayağına isabet etmesi sonucu yaralandı. Sol ayağında kırık oluştuğu bildirilen Cüneyt Yavuz, Cemevi’nin ikinci katına çıkarıldı. Cemevi’nde bulunanlar ambulans çağırdı. Ambulansa taşınan Yavuz, hastaneye götürüldü. Olaylarlar sırasındaki koşturma sırasında yeren düşen göstericilerden Sadık Karaaslan başını çarpması sonucu yaralandı.  Yüzü kanlar içinde kalan Karaaslan önce Cemevi yemekhanesinde bir masaya yatırılarak bekletildi. Karaaslan daha sonra  Gazi Mahallesi Toplum Cerrahi Tıp Merkezi’ne götürüldü.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 15:53

YORUM EKLE