Ormanlık alandan ateş açıldı!

Trabzon'daki saldırı bugün saat 08.45'te Maçka Çatak mevkiinde meydana geldi. İlçenin Gümüşhane çıkışındaki tünel bölgesinde yol kontrolü yapan polis ekibine, teröristler tarafından ormanlık alandan ateş açıldı.

Ormanlık alandan ateş açıldı!

İlk gelen haberlerde yaralıların olduğu bilgisi verilmişti. Gelen son bilgilerde 6 polis ve 1 sivil yaralandığı belirtilmişti. Ancak acı haber geldi ve yaralı polislerden 3'ü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Emniyet güçleri, teröristlerin kaçtığı noktada arama tarama çalışmalarına başladı.
Jandarma da teröristleri arama çalışmalarına destek veriyor. Diğer yandan, camilerden yaralılar için kan anonsları yapılıyor.

Trabzon Emniyet Müdürü Murat Köksal da, olay yerine gelerek bilgi aldı.
Bu arada, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden 2'sinin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TRABZON VALİLİĞİ'NDEN SALDIRI VE ŞEHİT AÇIKLAMASI


Trabzon Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Maçka ilçesinde teröristler tarafından yapılan saldırıda 2 polisin şehit olduğu belirtilmişti. Ancak 1 polis memuru daha kurtarılamayarak şehit oldu, şehit sayısı 3'e yükseldi.

Trabzon Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, “19 Temmuz 2016 Salı günü saat 08.30’da ilimiz Maçka İlçesinde yol kontrol uygulaması yapmak üzere görevli emniyet mensuplarımıza terörist saldırı gerçekleştirilmiş olup, saldırıda 2 polis memurumuz şehit olmuş, 5 polis memurumuz ve 1 sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Eylemi gerçekleştirenlerin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatılmıştır” denildi.

Maçka ilçesindeki saldırı haricinde kentte başka bir durumun söz konusu olmadığının belirtildiği açıklamada, “Sosyal medya üzerinden veya sms yoluyla bazı art niyetli kişi ve kişiler tarafından gerçek dışı haberler yayılmaya çalışılmaktadır. İlimiz merkezi ve ilçelerimizde 19.07.2016 günü saat 08.30’da Maçka İlçemizde meydana gelen hadise dışında herhangi bir olumsuz durum mevcut değildir. İlimiz ile ilgili bu tür konularda Valiliğimiz tarafından yapılmakta olan resmi açıklamalar dışında hiçbir bilgi ve habere itibar edilmemesi önemle rica olunur” ifadelerine yer verildi.

POLİSLER İÇİN KANA İHTİYAÇ VAR

Sabah saatlerinde Maçka'da çıkan çatışmada yaralanan ve KTÜ Tıp Fakültesi'nde yatan yaralı polisler için acil 0 rh(-) ve A rh (-) kana ihtiyat olduğu bildirildi. Kan verebileceklerin Kızılay Kan Merkezi ya da KTÜ Tıp Fakültesi kan merkezilerine müracaat yapmaları gerektiği belirtildi.


YORUM EKLE