MHP'de şok!

FETÖ operasyonu siyasilere uzanmaya başladı. Ankara'yı hareketlendiren haber MHP cephesinden geldi. MHP 25. dönem milletvekili Turan Yaldır FETÖ'den gözaltına alındı.

MHP'de şok!

MHP 25'inci dönemde Aksaray milletvekili olan Turan Yaldır aynı zamanda MHP Çağrı Heyeti yedek üyesi. İş adamı olan Turan Yaldır, Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Aksaray'da gözaltına alındı.

ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NE GÖNDERİLECEK

Sabah erken saatlerde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekiplerince düzenlenen operasyonla evinde gözaltına alınan Turan Yaldır, sağlık kontrolü için Devlet Hastanesi'ne getirildi.

Burada sağlık kontrolünden geçirilen Turan Yaldır, sorgusu yapılmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilecek.

TURAN YALDIR KİMDİR?


1984 yılında Aksaray’ın Yeşilova Beldesi’nde doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Aksaray’da tamamladıktan sonra Aksaray Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Halkla ilişkiler bölümünde yüksek lisans yaptı.

Daha sonra kendisine ait inşaat şirketi kurdu. 2012 yılında MHP 10. Büyük olağan genel kongresinde en genç Merkez Yürütme Kurulu üyesi olarak seçildi. Yaldır, evli ve 2 çocuk babasıdır.


YORUM EKLE