Memurluktan atıldı anlam veremedi!

FETÖ'cü memurlar devlet kurumlarından tasfiye edilirken, mağduriyetler de yaşanıyor. Şirinevler Ulu Camisi müezzini Ahmet Korkmaz da bu isimlerden birisi.

Memurluktan atıldı anlam veremedi!

17 Aralık sonrası FETÖ sempatizanlarına sosyal medyadan tepki gösterdiği için görev yaptığı kurumdan uyarı alan Korkmaz, Kanun Hükmünde Kararname ile memuriyetten atılmanın şokunu yaşıyor.

İHRAÇ EDİLDİ

Paralel yapıyla mücadele edilirken, aklın almayacağı tuhaflıklar Şirinevler'de yaşandı. 10 Ağustos'ta görevden uzaklaştırılan Korkmaz'ın savunması dahi alınmadı. 1 Eylül tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde kararname ile ihraç edildi.

Evrensel hak olan savunma hakkını kullanamamanın üzüntüsünü yaşayan Korkmaz, kendisini ifade edemeden kapının önüne konulmasına isyan etti.

KİM FETÖ'CÜ KİM DEĞİL ORTAYA ÇIKSIN

Darbe girişimi gecesi telefon kayıtlarının incelenmesini isteyen Korkmaz, "Kimin FETÖ'cü kimin değil ortaya çıksın" dedi.

İADE-İ İTİBARIMI GERİ İSTİYORUM

Paralel yapıyla hiçbir bağının olmadığını söyleyen Korkmaz, bu duruma isyan ederek şunları söyledi:

"02 Eylül cuma günü kanun hükmünde karar name ile savunmam dahi alınmadan her ne ile suçladığim hakkında bilgi bile verilmeden görevden ihraç edildim sosyal medya hesaplarımdam bunlarla alakalı hakaret etmiş ve idari amirlerimden ikaz edilmiş tehdit edilmişimdir. Darbe gecesi merkezi sistemden ilk selâyı ben okudum ve sabaha kadar hiç aralıksız halkı sokağa davet etmiş biri olarak iade-i itibarımı geri istiyorum."

İLK KEZ PAYLAŞTI

Aksine FETÖ ile mücadele ettiğini bu uğurda idare amirlerinden uyarı aldığını belirten Korkmaz, sosyal medya hesaplarında 2014 tarihinde FETÖ sempatizanlarıyla yaptığı polemikleri bir kez daha paylaştı.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2016, 11:27

YORUM EKLE