Meclis'te gizli kamere operasyonu

Ankara Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri MHP Milletvekili Saffet Sancaklı'nın odasında inceleme yaptı.

Meclis'te gizli kamere operasyonu

MHP Kocaeli  Milletvekili Saffet Sancaklı'nın TBMM'deki odasının tavanına kamera  yerleştirildiği ve daha sonra bu kameranın yerinden söküldüğü iddiaları sonrası Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri Sancaklı'nın odasında inceleme yaptı. MHP'li Sancaklı'nın makam odasında, danışmanlarının bulunduğu bölümün tavan kısmında bir delik olduğu görüldü.

ÜÇ PARTİDEN SERT TEPKİ 

 MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Kocaeli  Milletvekili Saffet Sancaklı'nın TBMM'deki odasının tavanına kamera  yerleştirildiği ve daha sonra bu kameranın yerinden söküldüğünün tespit  edildiğini belirterek, konunun TBMM Başkanlığı tarafından ivedilikle  incelenmesini istedi. Sancaklı'nın çalışma odasında meydana gelen bu ciddi durumun TBMM  Başkanlığı tarafından ivedilikle incelenmesi, failleri tespit edilmesi ve olayın  açığa çıkarılması hususunda gereğinin acilen yapılmasını istediklerini belirten  Akçay, "Bunlar kimler ve neyin peşinde? Bu, komplocu zihniyetin devam ettiğini  gösteriyor. Halkla İlişkiler Binasının kapıları şifreli kartlarla açılmaktadır.  Güvenlik kameralarının bulunduğunu da dikkate alınarak, bütün teknik tedbirlerin  derhal alınmasını ve gerekli incelemenin başlatılmasını talep ediyoruz." dedi.

AK PARTİ: VAHİM BİR OLAY... 


 AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Akçay'ın ifade ettiği  durumun "vahim bir olay" olduğunu dile getirerek, "Mutlak suretle ne olup bittiği  anlaşılmalı. Böyle bir durum varsa sonuna kadar gidilmeli, kim yaptıysa açığa  çıkarılmalı ve kamuoyuna bilgi verilmelidir. Burada partisi ne olursa olsun bütün  milletvekillerinin hukukunu korumak hepimizin boynunun borcudur. Bu durumun  takipçisi olmak Meclis'in görevidir." diye konuştu.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın iddianın "çok ciddi ve önemli"  olduğunu ifade ederek, iddianın ivedilikle incelenmesi için girişimde  bulanacaklarını söyledi. Aydın, " Bu kabul edilebilir bir durum değil." dedi. Aydın daha sonra yaptığı yeni açıklamada, gerekli yerlerde girişimde  bulunduklarını belirterek, şu bilgiyi verdi: "Bu iddia, bugün bir dilekçeyle intikal ettirilmiş. Haberdar olur  olmaz gerek TBMM Başkanlığı gerekse emniyet birimleri tarafından ivedi olarak  konunun idari, teknik ve adli açıdan açıklığa kavuşturulması adına gerekli  inceleme ve soruşturma başlatıldığı; inceleme tamamlandığında konu hakkında  ayrıca ilgili muhataplar nezdinde ayrıntılı bilgilendirilme yapılacağı tarafımıza  iletildi. Bunun takipçisi olacağımızı bir kez daha ifade ediyorum."

 CHP: YATAK ODASINA  KİM BİLİR NE YERLEŞTİRİLİR...

 CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da "Hükümetin bu konulardaki  sorumluluklarını daha titiz şekilde yerine getirmesini bekliyoruz. Bir  milletvekilinin çalışma odasına kamera yerleştiriliyorsa, yatak odasına kim bilir  ne yerleştirilir? Böyle kepazelik olur mu? Yazıklar olsun." değerlendirmesinde  bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 14:15

YORUM EKLE