Makamında ziyaret etti!

Mersin'de halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting alanına gelmeyen MHP'li Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı makamında ziyaret etti.

Makamında ziyaret etti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'deki mitingi sırasında konuşma yapması için anons edilen ancak alanda bulunmadığı anlaşılan Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz'ı makamında ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingin ardından eşi Emine Erdoğan ile birlikte Mersin Valiliği'ni ziyaret etti. Vali Özdemir Çakacak ve eşi Kevser Çakacak tarafından kapıda karşılanan Erdoğan'a çocuklar çiçek verdi.

Erdoğan, polis şeref mangasını selamladıktan sonra makama geçti.

Gazetecilerin içeriye alınmadığı ve yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting sırasında konuşma yapması için anons edilen ancak alanda bulunmadığı anlaşılan Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz'ı makamında ziyaret etti.

Kocamaz tarafından kapıda karşılanan Erdoğan'ın basına kapalı gerçekleşen ziyareti yaklaşık yarım saat sürdü.

ÖZGECAN ASLAN'IN AİLESİ DE VARDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentte son olarak Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan'ı ziyaret etti.

MEMURLARA BASKI YAPILDI MI?

Bu arada Türkiye Kamu-Sen Mersin Temsilcisi Mustafa Buyruk, memurların yazılı ve sözlü baskı ile Erdoğan'ın mitinge götürülmek istendiğini öne sürdü.

Buyruk, şunları söyledi: "Sayın Cumhurbaşkanımızın Mersin mitingi öncesi çeşitli devlet kurumlarından arkadaşlarımız bizleri arayarak, kurum müdürlerinin kendilerine mitinge katılmaları yönünde sözlü ve yazılı baskılar yaptıklarını, gitmeyenler hakkında suç duyurusu yapılacağını söylemeleri üzerine gittiğimiz Orman Bölge Müdürlüğü'nde bu durumu tutanak altına aldık. Mersin'e kurumlarımız miting günü saat 15.30 sonrası boşaltılarak kamu çalışanları sözlü veya yazılı baskı sonucu Sayın Cumhurbaşkanının bir siyasi parti şovuna dönüştürülen mitinge götürülmek istendi.

Bu kurumlardan biri de Orman Bölge Müdürlüğü'dür. Kamu çalışanları sıralanan servis araçlarından sadece birini yarım doldurabildi. Diğer personeller de korkudan mitinge diye boşaltılan kurumdan evlerine gittiler. Mersin'de 1,5 saat mesai çalınmıştır. Devlet kurumlarının koridorlarına asılan kağıtlarda ise 'Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 03.06.2015 tarihinde Mersin ilimize geleceğinden Saat 16.00 da Bölge Müdürlüğümüz önünde araç kalkacaktır. Tüm personellerimizin katılması rica olunur' yazıyordu."
TUTANAK TUTULDU

İddialarla ilgili Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Mustafa Buyruk, Türk Tarım Orman Sen Şube Başkan Yardımcısı Üzeyir Geçer ve Tarım Orman İş Mersin İl Temsilcisi Tuna Tunca tarafından tutulan tutanak ise şöyle:

"03.06.2015 Çarşamba günü saat 16.00 sıralarında ekte sunulan resimlerde görülen servis araçları ile Bölge Müdürünün sözlü talimatlarıyla personel kurumdan boşaltılmış olup, servis ve kendi araçlarıyla miting alanına gittikleri görülmüştür.

Personelin gitmek istemeyişinden dolayı aracın bire düşürülmesi sonucu bir araçla giden az sayıdaki personel mesai saati dolmadan miting alanına gittikleri ekte sunulan resimlerde görülmektedir. İş bu tutanak tarafımızdan imza altına alınmıştır.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 09:29

YORUM EKLE