Mahrem İmamlar listesi!

FETÖ'nün mahrem imamları birbir tespit edildi ve onlara yönelik operasyonlar devam ediyor. Mahrem imamlardan biri de bugün Kayseri'de yakalandı.

Mahrem İmamlar listesi!

ANKARA merkezli "mahrem imam" operasyonu FETÖ'nün kılcal damarlardaki isimlerini ortaya çıkardı. TSK'da teğmen ve alt rütbeli subayların sorumlusu olan mahrem imamlar, Akıncı üssünde gözaltına alınan askerlerin ifadeleri ile deşifre oldular. 

Ankara Cumhuriyet Savcılığı isimlerini tespit ettiği 'mahrem imamları' yakalamak için 2 gündür 31 ile yayılan operasyonlar yapıyor.
Bu çerçevede Kayseri'de yapılan operasyonda Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığında görevli üsteğmen gözaltına alındı. Gözaltına alınan H.T, Ankara'ya gönderildi.

Kayseri'de dün yapılan 'Mahrem İmamlar' operasyonunda da haklarında gözaltı kararı olan 5 isimden 2'si yakalanmıştı.

KARABÜK'TEKİ MAHREM İMAM OPERASYONU

31 ilde süren mahrem imam operasyonunun Karabük ayağında da bir öğretmen gözaltına alındı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) teğmen ve daha alt rütbeli subaylardan sorumlu olduğu iddia edilen öğretmen A.M.Z, Karabük'ün Yenice ilçesinde yakalandı. Zanlı, emniyetteki işlemlerin ardından Ankara'ya gönderildi. 

MAHREM İMAMLAR OPERASYONU NEDİR?

15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrasında Ankara Batı Adliyesi tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, darbe girişiminin ardından Akıncılar Üssü'nde gözaltına alınan ve sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanan 135 pilot ve örgüt imamlarının savcılık ifadelerinde, duydukları pişmanlığı dile getirip samimi itiraflarda bulunması, FETÖ'nün "mahrem imamları"nı deşifre etti.
İsimleri belirlenen 101 mahrem imam için 31 ile yayılan operasyonlar için düğmeye basıldı. Ankara merkezli ve aralarında İstanbul, İzmir ve Manisa'nın da yer aldığı 31 ilde gerçekleşen operasyonların ilk ayağında 55 isim yakalandı. Listede ismi yer alan diğer mahrem imamları bulmak için operasyonlar devam ediyor.


YORUM EKLE