Liseli Hande'ye okulunda acı veda!

Kantinde fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 16 yaşındaki Hande Can için Aliağa Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde tören düzenlendi. Can'ın fenalaştığı an, güvenlik kameralarınca kaydedildi

Liseli Hande'ye okulunda acı veda!

İzmir'in Aliağa ilçesinde okulda geçirdiği kalp krizi  sonucu hayatını kaybeden 16 yaşındaki Hande Can için Heydar Aliyev Mesleki ve  Teknik Anadolu Lisesinde tören düzenlendi.
Okul bahçesindeki törende Hande Can için saygı duruşunda bulunuldu  ardından Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.
Okul müdürü Mehmet Sıtkı Arı, öğrencilere ve öğretmenlere baş sağlığı  diledi.

Öğrencilerden, sabırlı olmalarını ve ailenin acısını metanetle  paylaşmalarını isteyen Arı, "Kızımız sporcu ve başarılı bir öğrenciydi. Onu hiç  unutmayacağız, başımız sağolsun mekanı cennet olsun." diye konuştu.

Aliağa Milli eğitim Müdürü Ogün Derse ise Can'ın hayatını  kaybetmesinin kendilerini derinden üzdüğünü dile getirdi.

Hande Can'ın arkadaşları da hayatını kaybeden öğrencinin  fotoğraflarını yakalarına astı. Okul girişine kurulan masanın üzerine Can'ın  değişik fotoğrafları konuldu, etrafı da karanfillerle süslendi.

Öğrenciler, buraya konan taziye defterine arkadaşları için duygu ve  düşüncelerini yazdı.


Liseli Can'ın cenazesinin bugün Aliağa'da toprağa verilmesi  bekleniyor.

Fenalaştığı an kamerada

Bu arada Hande Can'ın okulda rahatsızlanarak yere düşmesi güvenlik  kameralarınca kaydedildi. Görüntülerde, Can'ın arkadaşlarıyla yürüyerek kantinin  önüne gelmesi ve burada rahatsızlanarak yere yığılması yer alıyor.

Aliağa Heydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hande  Can, dün, okul kantininde yere yığılmış, götürüldüğü Aliağa Devlet Hastanesinde  yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Hande Can'ın kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği belirtilmişti.


YORUM EKLE