Krize çözüm kadim medeniyetimizde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin yeni akademik yılının açılış törenine katıldı.

Krize çözüm kadim medeniyetimizde

SARAYBOSNA 

Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da Türk girişimciler tarafından 2004 yılında kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin (IUS) 2012-2013 akademik yılının açılışı için tören düzenlendi.


Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, başta Avrupa olmak üzere batının büyük bir kriz yaşadığını ifade etti.
Kurtulmuş, şöyle devam etti:


"Bugün büyük bir krizin içerisinde yaşıyoruz. Avrupa'da ekonomik, finansal, kültürel, sosyal, siyasal bir kriz var. Sadece Avrupa'da değil dünyanın çoğu yerinde bu krizlerle karşılaşıyoruz. Bu krizlerin iki temel özelliği var; birincisi çok boyutlu olması, hayatın her alanını, ekonomiden siyasete kadar kapsaması. İkincisi de sadece belli bir ülkeyle bölgeyle kısıtlı değil bütün dünyayı kapsayan bir kriz olmasıdır.

Bu krizleri küresel bir medeniyet krizi olarak tanımlamak mümkündür. Son üç asırdır, bütün değerleri ve kurumlarıyla dünyayı yöneten modern batı medeniyeti çok ciddi bir krizin içerisindedir ve bu kriz bütün dünyaya yansımaktadır. Bu krize bir çözüm üretmek de sizlerin boynunuzun borcudur, omuzlarınızdaki bir görevdir. Bu krize çözüm mevcut modern batı medeniyetinin içerisinden çıkmayacaktır. Bu krizlere karşı çözüm bizim kadim medeniyetimizin değerlerinden çıkacaktır."

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2016, 13:50

YORUM EKLE