Kılıçdaroğlu'na hodri meydan!

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin haftalık grup toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'na hodri meydan!
Başbakan Binali Yıldırımın konuşmasından satır başları;

Bugün hükümetimizin 22. günüdür. Değerli dava arkadaşlarım Ramazan ayının üçte birini tamamladık. Birlik ve kardeşliğin doğruğa ulaştığı bu mübarek ayda hiç bizimle ortak değeri olmayan terör örgütü masum insanlara yönelik saldırılarını sürdürüyor.

ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ

Suriye'de ortaya konulan bazı planlar var ve sınırlarımızda yeni oluşumlara asla izin vermeyeceğiz. Terör örgütünün özgürlük adı altında girdiği durumlara asla izin vermeyeceğiz.

"ASKERLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ"

Bu hafta zorlu bir yasama sürecine gireceğiz. Reform niteliğinde bir çok yasaya imza atmış olacağız. Değişik kanunlarda olan düzenlemeler daha derli toplu bir araya getiriliyor. Burada terörle mücadelede yapılan çalışmalarda askeri unsurlarımızın moral seviyesini yüksek tutmak ve sorunlarını çözmek için yapılan bir çalışmadır. CHP ve MHP bu tasarıya olumlu bakıyor. Her iki partiye teşekkür ediyorum. HDP, bu yasaya sürekli muhaefet olacaktır.

''İLK ÖNCE BİZE HESAP VERECEKSİNİZ''

Şimdi artık bölgede operasyonlarımız bitti ve işimiz yeni başlıyor. Bölgeyi yeniden güzel bir hale getireceğiz. Güneydoğu'nun bugün bu hale gelmesinde HDP sorumludur. Hak arayacağına ilk önce bize hesap vereceksin. Bütün bunlar milletimizin göz önünde oluyor.

ARTIK KREDİLERİNİ TÜKETTİLER

Onlar artık kredilerini tükettiler. Artık vatandaşlarımız devletiyle beraber artık insan içine çıkamıyorlar. Biz teşkilatlarımızla doğu ile batı arasında gönül köprüsü kurmak için çalışmalar başlattık. Biz yaraları saracağız.

"AB VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMALI"

Müttefik olduğumuz ülkelerle yeniden ilişkilerimizi gözden geçiriyoruz. 53 yıldan beri AB ile ilişkilerimiz var. Biz dik duruşumuzu en başından beri sürdürüyoruz. AB verdiği sözleri tutmalıdır. Gümrük Birliği yeniden gündeme alınmalı ve güncellenmelidir. Mart ayında başlatılan görüşmelerde Haziran sonunda vize muafiyeti için önerilen şartların hepsini yerine getirdik. Biz, Terörle Mücadele Kanunu'nu esnetcekmişiz. Kısaca terörle mücadele etmeyin diyorlar.

"YATIRIMCILARA OTURMA İZNİ VEYA VATANDAŞLIK"

Yurtdışındaki beyinleri, yenilikçi teknolojileri, üretmek üzere Türkiye'ye getirmek için kolaylıklar yapıyoruz. 2 yasa TBMM'den geçtiği takdirde küresel yatırımlar Türkiye'ye gelecektir. Yatırımcılara ya oturma izni ya da vatandaşlık vereceğiz. 

"ARTIK BAŞKANLIK SİSTEMİ GÜNDEMDEN KALKSIN"

Şehit cenazesinde şehit yakını Kılıçdaroğlu'nın önüne boş kovan bıraktı. Böyle bir davranışı onaylamadığımızı söyledik. Ana muhalefet lideri ABD tipi bir sistemi tercih ediyor, biz de yerli bir sistemi savunuyoruz. Biz sizin önerinize de razıyız. Buyrun konuşalım, bu gündemde ortadan kalksın. 

HODRİ MEYDAN ONA DA VARIZ

Kılıçdaroğlu ABD'deki gibi bir başkanlık getiriyorsanız getirin demiş. Hodri meydan. Ona da varız. Buyrun birlikte yapalım.

YORUM EKLE